Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Miasto sfinansuje kolejne badania dla mieszkańców

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ponad 230 tys. przeznaczono na realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Weźmie w nim udział minimum 150 mieszkańców Rzeszowa.

Konkurs ofert na realizację tego programu polityki zdrowotnej ogłosił Prezydent Rzeszowa 19 lutego. Głównym celem zadania jest zwiększenie skuteczności wczesnego wykrywania polipów gruczolakowatych oraz nowotworów jelita grubego. Ta choroba w początkowej fazie nie daje żadnych objawów i najczęściej jest wykrywana podczas badań przesiewowych.

- Staramy się jak najwięcej pieniędzy przeznaczać na badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie choroby daję szanse na jej wyleczenie – podkreśla Prezydent Konrad Fijołek.

Program jest przeznaczony dla osób zameldowanych lub zamieszkałych w Rzeszowie. Ich kwalifikacja odbywać się będzie się poprzez wykonywanie przesiewowych badań kolonoskopowych w populacji w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego lub w wieku 25-49 lat  z obciążonym wywiadem rodzinnym.
Reklama
„Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego wśród mieszkańców Miasta Rzeszowa na lata 2021-2025” mogą realizować podmioty wykonujące działalność leczniczą - odpowiednie do rodzaju i zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz posiadające odpowiednie wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną.

Realizacja zadania planowana jest w terminie od dnia zawarcia umowy do 30.11.2024 r. lub do dnia wyczerpania limitu badań. Na oferty ratusz czeka do 5 marca 2024 r. do godziny 15:30.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Reklama