Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Miasto szuka projektanta nowej drogi od ul. Kustronia do al. Rejtana

Dodano: 11.02.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W sąsiedztwie Sądu Rejonowego w Rzeszowie ma powstać nowa droga, która połączy ul. Kustronia z al. Rejtana. Ruszył kolejny przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt tej inwestycji. Wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione, ze względy na zbyt wysokie ceny ofert.

Zgodnie z założeniami, dokumentacja projektowa obejmie budowę drogi 1 KL od ul. Kustronia do al. T. Rejtana wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi oraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz pełnienie (na prawach opcji) nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Inwestycja ma objąć swym zakresem budowę/przebudową dróg o łącznej długości 550 m.

Nowa droga będzie biegła po wschodniej i południowej stronie gmachu sądu. MA być szeroka na 7 metrów. Koncepcja przewiduje również budowę chodników oraz ścieżek rowerowych.

W ramach inwestycji konieczne będzie wybudowanie skrzyżowań, m.in. z al. T. Rejtana wraz z przebudową fragmentu tej ulicy w niezbędnym zakresie oraz z ul. Kustronia wraz z przebudową odcinka tej drogi.

Na przygotowanie dokumentacji, wykonawca będzie miał 9 miesięcy od daty podpisania umowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Psychologiczne rozważania o wczesnej dorosłości. Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Konferencja odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 października. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na utworzenie grupy terapeutycznej młodzieży.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, chciała pomóc wnukowi

RZESZÓW. 77-letnia mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta. Kobieta straciła oszczędności i biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rzeszów

Nie będzie strajku MPK. Jest porozumienie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: Chciałbym przekazać dobrą wiadomość dla mieszkańców, że strajku nie będzie, udało się osiągnąć porozumienie.

Rzeszów

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Rzeszów

Tragedia na torach w Rzeszowie. Pociąg potrącił starszą kobietę

RZESZÓW. Wczoraj, na torach przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie, szynobus śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Policjanci ustalają tożsamość zmarłej i okoliczności wypadku.

Rzeszów

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wpadł na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Centrum TUTU uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sobotę, 8 października w rzeszowskiej Plazie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU. 

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 7 października 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznawia sprzedaż biletów zintegrowanych „Autobus + Autobus”.

Reklama