Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

Dodano: 03.01.2020 r.

fot. Szkoła Podstawowa nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie / http://www.sp34.resman.pl/
fot. Szkoła Podstawowa nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie / http://www.sp34.resman.pl/
RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka. Projekt, za który ratusz planuje zapłacić nie więcej niż 350 tys. zł, ma być gotowy 356 dni od podpisania umowy.

Podczas rozmów z przed przyłączeniem do granic miasta Rzeszowa Matysówki, prezydent Tadeusz Ferenc obiecywał mieszkańcom aktualnego osiedla miasta rozbudowę szkoły i słowa dotrzymuje. 31 grudnia 2019 roku ruszył przetarg na dostarczenie dokumentacji projektowej dla budowy zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Zgodnie z zapisami w dokumentacji przetargowej, nowo projektowany budynek szkoły podstawowej będzie przeznaczony dla 400 uczniów, zaś istniejący budynek szkoły ma być przeznaczony na oddziały przedszkolne, w których docelowo ma znaleźć się 5 grup po 25 dzieci.

Przyszła rozbudowa obejmie m.in. stworzenie zespołu żywieniowego, który będzie obsługiwał szkołę podstawową i przedszkole, w związku z czym niezbędna będzie m.in. jadalnia dla 200 uczniów, która umożliwi wydawanie posiłków na dwie zmiany.
Reklama
Podstawowy zakres robót wiąże się przede wszystkim z budową nowego skrzydła budynku dydaktycznego, budową sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz przebudową istniejącego budynku na przedszkole. Przebudowa ma również objąć boisko sportowe, plac zabaw oraz obiekty małej architektury znajdujące się na zewnątrz.

Dodajmy, że wszystkie segmenty/skrzydła obiektu mają być ze sobą połączone, w celu zapewnienia komunikacji wewnątrz budynku. Wykonawcę, który dostarczy projekt poznamy 14 stycznia br. Będzie on miał 356 dni od podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej. Według Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta, na tą cześć inwestycji planuje się przeznaczyć nie więcej niż 350 tys. zł.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Reklama