Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

Miasto szykuje się na zamianę działek z deweloperem. Sprawę zapoczątkował temat płotów przy Kwadracie Kultury

Dodano: 21.08.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Instalacja Przestrzeni Kwadratowej przy Wisłoku powodem zamiany działek na linii miasto Rzeszów-deweloper. W grę wchodzą również dwa inne obszary. Temat rozstrzygnie sesja Rady Miasta.

Kultura w rzeszowskim wydaniu prezentuje się następująco: mieszkańcy i Fundacja Rzeszowska wywalczyli w konkursie Lechstartera Przestrzeń Kwadratową, która ma charakter społeczno-publiczny; instalacja została zamontowana na terenach nie należących do miasta, co poskutkowało tym, że właściciel terenu (Hartbex) postawił płot i zagrodził wejście. Na szczęście po kilku dniach udostępniono przejście chodnikiem, a rozwiązana całego sporu ratusz szuka w zamianie działek.

Samo otoczenie instalacji także nie przyciąga. Idąc od popularnej kładki w stronę mostu Karpackiego dookoła widzimy równo przyciętą trawę i ogólnie rzecz biorąc nienagannie uporządkowany teren zieleni, gdy wkraczamy na teren dewelopera sceneria ulega zmianie. Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki nie napawają zapewne dumą, zważywszy na to, że obszar znajduje się na terenach rekreacyjnych miasta.
Reklama


Lekiem na całe zło ma być zamiana działek, którą zaakceptować muszą radni miasta Rzeszowa podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Miasto w zamian za przestrzeń gdzie znajduje się instalacja chce oddać tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną: „W zamian za działki sąsiadujące z Przestrzenią Kwadratową deweloper otrzyma działkę o podobnej wielkości przy ul. Krogulskiego” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Ponadto w zamianę wchodzą również inne działki. Uchwała mówi o działce przy ul. Lawendowej, którą ma otrzymać miasto w zamian za działkę przy ul. Wyspiańskiego, w rejonie w którym ma powstać 28 kondygnacyjny Res Tower. Dodajmy, że działka należąca do dewelopera w rejonie ul. Lawendowej nie jest częścią zieleni, o której pisaliśmy TUTAJ.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama