Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Miasto szykuje się na zamianę działek z deweloperem. Sprawę zapoczątkował temat płotów przy Kwadracie Kultury

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Instalacja Przestrzeni Kwadratowej przy Wisłoku powodem zamiany działek na linii miasto Rzeszów-deweloper. W grę wchodzą również dwa inne obszary. Temat rozstrzygnie sesja Rady Miasta.

Kultura w rzeszowskim wydaniu prezentuje się następująco: mieszkańcy i Fundacja Rzeszowska wywalczyli w konkursie Lechstartera Przestrzeń Kwadratową, która ma charakter społeczno-publiczny; instalacja została zamontowana na terenach nie należących do miasta, co poskutkowało tym, że właściciel terenu (Hartbex) postawił płot i zagrodził wejście. Na szczęście po kilku dniach udostępniono przejście chodnikiem, a rozwiązana całego sporu ratusz szuka w zamianie działek.

Samo otoczenie instalacji także nie przyciąga. Idąc od popularnej kładki w stronę mostu Karpackiego dookoła widzimy równo przyciętą trawę i ogólnie rzecz biorąc nienagannie uporządkowany teren zieleni, gdy wkraczamy na teren dewelopera sceneria ulega zmianie. Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki nie napawają zapewne dumą, zważywszy na to, że obszar znajduje się na terenach rekreacyjnych miasta.
Reklama


Lekiem na całe zło ma być zamiana działek, którą zaakceptować muszą radni miasta Rzeszowa podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Miasto w zamian za przestrzeń gdzie znajduje się instalacja chce oddać tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną: „W zamian za działki sąsiadujące z Przestrzenią Kwadratową deweloper otrzyma działkę o podobnej wielkości przy ul. Krogulskiego” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Ponadto w zamianę wchodzą również inne działki. Uchwała mówi o działce przy ul. Lawendowej, którą ma otrzymać miasto w zamian za działkę przy ul. Wyspiańskiego, w rejonie w którym ma powstać 28 kondygnacyjny Res Tower. Dodajmy, że działka należąca do dewelopera w rejonie ul. Lawendowej nie jest częścią zieleni, o której pisaliśmy TUTAJ.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Reklama