Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. List intencyjny w tej sprawie w piątek podpisali prezydent Konrad Fijołek i twórcy programu. 

Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie, służące do obsługi osób podróżujących samolotem. Jest odpowiedzią na problem braku dostępu do internetu podczas lotu. Narzędzie zostanie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu na interaktywnej mapie świata z zaznaczonymi ciekawymi punktami orientacyjnymi, także w trybie offline. Aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci dotyczące aktualnego położenia oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania poza zasięgiem internetu.

– Startupy to przyszłość, jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, będziemy mieć lukę w rozwoju miasta, jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój – zapowiedział prezydent Fijołek.
Reklama
Ideą aplikacji jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością będzie wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

– Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego chatu – tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność aplikacji przejawia się przede wszystkim w jej zdolności do pracy w trybie offline, gdzie wykorzystane zostaną autorskie algorytmy, oparte na sztucznej inteligencji. Warto też podkreślić walory edukacyjne i rozrywkowe urządzenia, dzięki któremu osoba podróżująca będzie miała możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat miejsca podróży oraz trasy przelotu.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tak ma wyglądać rzeszowski aquapark. Wybrano projektanta [WIZUALIZACJE, VIDEO]

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje park wodny w Rzeszowie. Umowa ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu. 

Rzeszów

Rzeszów. Zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii MPK

RZESZOW. W ciągu najbliższych kilku tygodniu, pasażerów rzeszowskiej komunikacji miejskiej, czekają trzy zmiany w rozkładach jazdy. Będą dotyczyły kilkunastu linii autobusowych. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku 11 marca o dotyczą...

Rzeszów

Policjant po służbie zatrzymał pijaną kierującą. Mieszkanka Rzeszowa miała ponad 2,5 promila

RZESZÓW. Funkcjonariusz rzeszowskiej drogówki, będąc po służbie, zatrzymał 47-letnią mieszkankę Rzeszowa, która kierowała samochodem, mając ponad 2,5 promila.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury organizuje największy na Podkarpaciu jarmark wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Rzeszowie. Weźmie w nim udział ponad 20 wystawców.

Rzeszów

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu...

Rzeszów

Rzeszów. Ponad 300 tys. zł na opiekę wytchnieniową

RZESZÓW. 310,8 tys. zł otrzymało miasto Rzeszów na realizację programu „opieka wytchnieniowa” skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniami oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Rzeszów

ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Od 19 marca zacznie działać nowy Punkt Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów zlokalizowany w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall. Przestanie natomiast  funkcjonować stanowisko ZTM w CH Plaza.

Rzeszów

Samolot z kamerą termowizyjną będzie latał nad Rzeszowem. Zbada sieć ciepłowniczą

RZESZÓW. W nocy z czwartku na piątek (7 / 8 marca) przeprowadzone zostaną lotnicze badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. Nad miastem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną.

Reklama