Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. List intencyjny w tej sprawie w piątek podpisali prezydent Konrad Fijołek i twórcy programu. 

Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie, służące do obsługi osób podróżujących samolotem. Jest odpowiedzią na problem braku dostępu do internetu podczas lotu. Narzędzie zostanie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu na interaktywnej mapie świata z zaznaczonymi ciekawymi punktami orientacyjnymi, także w trybie offline. Aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci dotyczące aktualnego położenia oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania poza zasięgiem internetu.

– Startupy to przyszłość, jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, będziemy mieć lukę w rozwoju miasta, jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój – zapowiedział prezydent Fijołek.
Reklama
Ideą aplikacji jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością będzie wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

– Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego chatu – tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność aplikacji przejawia się przede wszystkim w jej zdolności do pracy w trybie offline, gdzie wykorzystane zostaną autorskie algorytmy, oparte na sztucznej inteligencji. Warto też podkreślić walory edukacyjne i rozrywkowe urządzenia, dzięki któremu osoba podróżująca będzie miała możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat miejsca podróży oraz trasy przelotu.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

Rzeszów

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Rzeszów

Nowości na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unowocześniły system informacji pasażerskiej. Uruchomiono wyświetlacze i komunikaty głosowe na peronach i w przejściu podziemnym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa

RZESZÓW. Centrum Operacji Bezpieczeństwa, z angielskiego Security Operations Center (SOC),  ma chronić miasto m.in. przed incydentami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym. To pierwsza w Polsce jednostka tego typu w administracji samorządowej. Wdrożeniem systemu...

Rzeszów

Rzeszowski "Elektronik" zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, to kolejna placówka oświatowa, która zostanie rozbudowana. W wyniku modernizacji, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych.

Rzeszów

Kupując obraz, wspierasz działalność Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Do niedzieli, 18 lutego trwają licytacje  w XV Charytatywnej Aukcji Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM „Sztuka pomagania nie mija” organizowanych przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Rocznica miejskiego programu in vitro. Fijołek: Mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach

RZESZÓW. Rzeszowski program in vitro ma już rok.- Jego efekty już są - mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach. Mamy 14 szczęśliwych rodziców i zaraz będziemy mieli 7 nowych rzeszowianek lub rzeszowian...

Reklama