Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. List intencyjny w tej sprawie w piątek podpisali prezydent Konrad Fijołek i twórcy programu. 

Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie, służące do obsługi osób podróżujących samolotem. Jest odpowiedzią na problem braku dostępu do internetu podczas lotu. Narzędzie zostanie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu na interaktywnej mapie świata z zaznaczonymi ciekawymi punktami orientacyjnymi, także w trybie offline. Aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci dotyczące aktualnego położenia oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania poza zasięgiem internetu.

– Startupy to przyszłość, jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, będziemy mieć lukę w rozwoju miasta, jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój – zapowiedział prezydent Fijołek.
Reklama
Ideą aplikacji jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością będzie wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

– Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego chatu – tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność aplikacji przejawia się przede wszystkim w jej zdolności do pracy w trybie offline, gdzie wykorzystane zostaną autorskie algorytmy, oparte na sztucznej inteligencji. Warto też podkreślić walory edukacyjne i rozrywkowe urządzenia, dzięki któremu osoba podróżująca będzie miała możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat miejsca podróży oraz trasy przelotu.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Rzeszów

Drugi eko-bazarek w Parku Papieskim. Tym razem w świątecznym klimacie

RZESZÓW. W przyszłą sobotę, w Parku Papieskim po raz kolejny będzie można zakupić produkty bezpośrednio od lokalnych producentów. Tym razem w świątecznym klimacie. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to idealne miejsce do zrobienia...

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 77-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich zginął 77-letni mężczyzna.

Rzeszów

Gotowa jest już nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego to jeden z najnowocześniejszych obiektów w okolicy - zarówno pod względem sportowym, jak i architektonicznym.

Rzeszów

2 grudnia rusza Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

RZESZÓW. Stałymi atrakcjami w tegorocznym Miasteczku będą: Jarmark Bożonarodzeniowy, Szopka Bożonarodzeniowa, Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar, choinka, dekoracje świąteczne oraz Domek Świętego Mikołaja.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2024 rok: ponad 2 mld zł, 320 mln zł na inwestycje

RZESZÓW. Wśród najważniejszych inwestycji, m.in. Wisłokostrada, PCLA, hala sportowa wraz z zapleczem przy IX LO, rozpoczęcie prac przy połączeniu ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego i na ul. Strzelców, nowe ogrody kieszonkowe, place...

Rzeszów

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Wykonawca instaluje już m.in. gigantyczną choinkę w rejonie Skweru Kultury.

Rzeszów

Projekty przestrzeni wspólnych w Millenium Hall. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs dla studentów architektury Politechniki Rzeszowskiej dotyczący zaprojektowania przestrzeni wspólnych w Millenium Hall. 

Reklama