Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. List intencyjny w tej sprawie w piątek podpisali prezydent Konrad Fijołek i twórcy programu. 

Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie, służące do obsługi osób podróżujących samolotem. Jest odpowiedzią na problem braku dostępu do internetu podczas lotu. Narzędzie zostanie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu na interaktywnej mapie świata z zaznaczonymi ciekawymi punktami orientacyjnymi, także w trybie offline. Aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci dotyczące aktualnego położenia oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania poza zasięgiem internetu.

– Startupy to przyszłość, jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, będziemy mieć lukę w rozwoju miasta, jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój – zapowiedział prezydent Fijołek.
Reklama
Ideą aplikacji jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością będzie wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

– Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego chatu – tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność aplikacji przejawia się przede wszystkim w jej zdolności do pracy w trybie offline, gdzie wykorzystane zostaną autorskie algorytmy, oparte na sztucznej inteligencji. Warto też podkreślić walory edukacyjne i rozrywkowe urządzenia, dzięki któremu osoba podróżująca będzie miała możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat miejsca podróży oraz trasy przelotu.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podział mandatów sejmowych w okręgu rzeszowskim. Buczak, Szlachta, Gawlik i Wróblewska poza Sejmem?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki podawane są na podstawie wyliczeń naszej redakcji.

Rzeszów

27-latek, raniony nożem na ul. Jagiellońskiej, zmarł w sobotę rano

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Jak głosowano w Rzeszowie?

RZESZÓW. Łącznie w Rzeszowie oddano 98 754 głosów.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z miejsca wypadku na ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. Do wypadku doszło w środę około godz. 22.40.

Rzeszów

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

RZESZÓW. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

Rzeszów

Podczas Kongresu TSLA EXPO - Rzeszów 2019 dyskutowano, jak sprostać wyzwaniom przyszłości

- Nie rozkładamy rąk – przekonywał w czwartek Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w panelu otwierającym Kongres TSLA EXPO – Rzeszów 2019 w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Rzeszów

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa.

Reklama