Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Miejska plaża nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Dodano: 13.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na prawym brzegu Wisłoka kontynuowane są prace przy budowie miejskiej plaży. Będzie to nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Znajdą się tu m.in. alejki spacerowe, leżaki miejskiej, ramy widokowe oraz sporo roślinności.

Jak zapowiadano podczas listopadowej konferencji prasowej, która odbyła się na terenie budowy, miejska plaża ma być gotowa jeszcze w tym roku. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek powiedział wtedy, że traktuje tę inwestycję jako pierwszy etap. Miasto zamierza bowiem w przyszłości przeznaczyć znacznie więcej terenów nad Wisłokiem pod wypoczynek i rekreację

Plaża powstaje na prawym brzegu Wisłoka, na obszarze o powierzchni 1,5 hektara. Powstają tu żwirowe alejki spacerowe, na części z nich będą drewniane pomosty. Powstaną tu także dwa place wypoczynkowe. Dużą część tego ternu wypełni piasek. Zamontowane zostaną również elementy małej architektury: siedziska, ławki, leżaki miejskie, leżaki na płycie, tzw. ramy widokowe oraz pergole. Nie zapomniano również o zieleni – zasadzonych zostanie ponad 20 tysiącami roślin.

Reklama

Za budowę miejskiej plaży odpowiedzialna jest firma Arko z Dzikowca, która ma na koncie już kilka innych zielonych inwestycji w naszym mieście. Prace rozpoczęły się pod koniec września i mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Oficjalne otwarcie nowego terenu rekreacyjnego nad Wisłokiem zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Zobacz więcej zdjęć z budowy miejskiej plaży

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy na 11. edycję "Koduj z Gigantami"

RZESZÓW. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.

Rzeszów

Motocyklista najechał na krawężnik i się przewrócił, trafił do szpitala

RZESZÓW. 28-latek kierujący motocyklem, podczas wyprzedzania, najechał na krawężnik i się przewrócił. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Nightskating. W sobotę ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od nafty do leda”, a posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do motywu światła otrzymają atrakcyjne nagrody.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Reklama