Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

Dodano:

Zdjęcie ze strony runrzeszow.pl
Zdjęcie ze strony runrzeszow.pl
RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

11 listopada dokładnie o 11.11 wystartują zawodnicy PKO BP Biegu Niepodległości. Po raz pierwszy w historii imprezy start i meta zlokalizowana jest na rzeszowskim rynku. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km.

To już dziewiąta edycja Biegu Niepodległości. Dotychczas do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już ponad 1500 chętnych. Wśród nich są zarówno amatorzy, jak i zawodowi biegacze – medaliści mistrzostw Polski i największych imprez biegowych.

–  Bieg Niepodległości w Rzeszowie jest już tradycją. Cieszę się, że właśnie w taki sposób można uczcić to ważne święto –  powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Trasa biegu rozpocznie się w rynku i prowadzić będzie przez śródmieście, al. Piłsudskiego, ul. Hetmańską, potem Bulwarami do Lisiej Góry i z powrotem przez Bulwary, następnie al. Lubomirskich i ul. 3 Maja aż do mety w rynku.

Główną atrakcją wydarzenia będzie, podobnie jak w poprzednich latach, bieg z 30-metrową flagą Polski, którą poniesie 35 biegaczy.

Jak co roku, podczas biegu odbędzie się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”. W tym roku środki zostaną przeznaczone dla dwójki chorych dzieci, Rozalki i Patryka. – To będzie już łącznie trzydzieścioro dzieci, które dzięki hojności banku będzie mogło liczyć na pomoc – powiedział Mirosław Wierzbicki, prezes stowarzyszenia Rzeszów Biega, współorganizatora imprezy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Rzeszów

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" w Rzeszowie już za nami

RZESZÓW. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Rzeszów

Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców Rzeszowa

​RZESZÓW. 28 września na Placu Farnym w Rzeszowie zaparkuje mobilna kardiologiczna poradnia.

Reklama