Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

Dodano:

fot. Gmina Głogów Małopolski
fot. Gmina Głogów Małopolski
RZESZÓW. Jak wiadomo, Ratusz od wielu lat sukcesywnie realizuje plan powiększania granic miasta. Ich działania zmierzają również do „wchłonięcia” sołectwa Pogwizdów Nowy, na co nie ma zgody mieszkańców gminy Głogów Młp.

11 marca o godzinie 17:30 zakończyły się konsultacje społeczne odnośnie przyłączenia do Rzeszowa z gminy Głogów Młp. sołectwa Pogwizdów Nowy. W konsultacjach udział wzięło 615 mieszkańców w tym ważnych głosów było 602, nieważnych 13. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%), a 5 (1%) osób wstrzymało się od głosu.

„Zmniejszająca się z roku na rok liczba mieszkańców biorących udział w konsultacjach, świadczy o coraz większym zmęczeniu tematem konsultacji. Władze Rzeszowa nieprzerwanie od 2006 roku podejmują agresywne działania mające na celu pomniejszanie sąsiednich gmin. Na tych działaniach gmina Głogów Młp. utraciła tylko jedno sołectwo – Miłocin” – czytamy na portalu internetowym gminy Głogów Młp.

Konsultacje to tylko jeden z etapów w przedmiocie zmiany granic. Duży wpływ na ostateczną decyzja ma opinia wojewody podkarpackiego, a ostateczna decyzja musi zostać wydana przez Radę Ministrów.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Reklama