Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Mieszkańcy Nowego Miasta mają nową przestrzeń rekreacyjną. Otwarto ogród kieszonkowy przy Millenium Hall [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Wielkie urządzenie zabawowe, ławeczki, leżaki, stoły do szachów, fontanny i dużo zieleni – tak wygląda nowa przestrzeń rekreacyjno-zabawowa na osiedlu Nowe Miasto.

Ogród kieszonkowy powstał na terenie o powierzchni około 32 arów, w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie i centrum kulturalno-handlowego Millenium Hall.

Podzielony został na dwie strefy. Po zachodniej stronie powstała strefa zieleni niskiej, w której utworzono ogród deszczowy i łąkę kwietną. We wschodniej części ogrodu znalazła się przestrzeń z urządzeniami i małą architekturą, wyposażona m.in. ławki, hamaki, leżaki, kostki wiedzy, domki wiklinowe i dla owadów, stoły do gry w szachy, duże urządzenie zabawowe oraz elementy wodne.

Strefy zostały połączone ciągiem pieszym o naturalnym charakterze.

Na terenie ogrodu zasadzono również sporo zieleni – ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew. Teren ogrodu jest oświetlony.

Inwestycję o wartości ponad 3,1 mln zł wykonała firma PARK-M Poland ze Starego Sącza.

Poniżej kilka zdjęć ogrodu. Więcej znajdziecie w dziale FOTO.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Reklama