Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

Dodano: 06.02.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Sad owocowy na osiedlu Baranówka, to jeden z zielonych projektów jaki realizowany będzie w tym roku w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł uzyskał 214 głosów.

Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców osiedla powstanie na terenach zielonych w rejonie ulic: Zajęczej i Raginisa. Powstanie tam m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostaną także stojaki na rowery. Teren będzie monitorowany.

Reklama

Częścią tej inwestycji będzie utworzenie alei wiśniowej. „Aleja wiśniowa będzie pięknym elementem zadania, które właśnie przygotowujemy i zrealizujemy w tym roku na osiedlu Baranówka, w rejonie ulicy Raginisa” – informuje w mediach społecznościowych rzeszowski ZZM.

Zadanie obejmie również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Na tym nie koniec. W kolejnych latach, zaplanowano następne etapy zagospodarowania i uatrakcyjnienia tej przestrzeni. ZZM planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Reklama