Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent zaproponował mieszkańcom osiedla przeprowadzenie konsultacji społecznych. Ich wynik zadecyduje o przyszłości inwestycji. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Miało być efektownie, dla mieszkańców i bez problemów. Okazuje się, że przynajmniej dwa z wcześniejszych argumentów pozostaną naruszone. Wszystko przez wzgląd na petycję jaką mieszkańcy wystosowali do Ratusza. Utrzymują w niej, że nie chcą wodnego placu zabaw w proponowanej przez miasto lokalizacji na os. Kotuli.

„Historia wodnego placu zabaw rozpoczęła się mniej więcej dwa lata temu, kiedy to Rada Osiedla wystosowała prośbę do prezydenta, aby właśnie taki park wodny mógł powstać. Prezydent oczywiście zgodził się na to” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Jak powiedziano tak zrobiono i koncepcje przygotowano. Po nagłośnieniu tematu przez media, mieszkańcy osiedla zmienili zdanie i rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycje. Tomasz Czarnota, jeden z inicjatorów akcji stwierdza: „Nie jesteśmy przeciwko tej inwestycji, jednak wnioskujemy o zmianę jej lokalizacji”.

Prezydent postanowił porozmawiać z mieszkańcami osiedla i temat wyjaśnić. Póki co skończyło się na tym, że Rada Osiedla przeprowadzi konsultacje społeczne, których wynik zadecyduje o losie inwestycji. Wiadomo również, że w przypadku odrzucenia inwestycji, Ratusz znajdzie dla niej inne miejsce na terenie Rzeszowa.

„Po dyskusji prezydent zaproponował, aby odbyły się konsultacje społeczne i ich wynik zadecyduje czy inwestycja tam powstanie. Jeżeli nie tam, to znajdziemy inne miejsce” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Szczegóły techniczne koncepcji wodnego placu zabaw
Reklama
Na placu znajdzie się zaplecze sanitarno-techniczne wyposażone w dwie umywalki, dwa prysznice, dwie miski ustępowe oraz cztery przebieralnie. Będzie taras widokowy ze schodami o amfiteatralnej formie, podest drewniany, kompleks siedzisk pod tarasem oraz punkt gastronomiczny. Przestrzeń zostanie podzielona na dwie strefy. Strefę główną stanowi przestrzeń przeznaczona dla dzieci starszych i połączona jest ze strefą dla najmłodszych, miejscem spotkań oraz szezlongiem.

Miejsce przeznaczone dla najmłodszych znajdzie się w południowej części zagospodarowania i otoczone będzie pochylnią. Strefa ma być oddalona od ciągów pieszych, a dostęp do niej będzie ograniczonymi naturalnymi barierami. Dodatkowo dla opiekunów będą zacienione miejsca otoczone zielenią. Będzie też monitoring oraz iluminacje nocne. Cała inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Szacowany koszt inwestycji to około 4 mln zł” – wyjaśniała Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Miasta Rzeszów. Dodajmy, że punkt gastronomiczny w parku ma być otwarty cały rok. W parku miałaby się znaleźć m.in. niecka wstęgi strumienia, niecka brodzikowa oraz urządzenia do wypuszczania pionowych strumieni wodnych.

Schody wejściowe od ulicy Bieleckiem znajdą się na północnym krańcu działki. Ogólnie inwestycja powstanie pomiędzy ul. Bielecką i Odrzykońską. Park będzie połączony z istniejącymi chodnikami. Punkt gastronomiczny jaki znajdzie się w obrębie planowanej inwestycji będzie dostępny cały rok, natomiast przewidywany czas użytkowania urządzeń wodnych wyznaczono od maja do września.



Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Matysowskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje ulicę Matysowską na os. Matysówka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pienińską do granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.

Rzeszów

Jolanta Kaźmierczak nie jest już zastępcą Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przyjął rezygnację Jolanty Kaźmierczak z funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa z dniem 14 lutego 2024 r. Wiceprezydentem Rzeszowa była od połowy 2021 roku.

Rzeszów

Wieczorny wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów

RZESZÓW. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Rejtana. Zderzyło się sześć samochodów. Utrudnienia w ruchu trwały do północy.

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wyremontuje Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie oferty do 23 lutego.

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Rzeszów

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 mieszkańcy Rzeszowa i przejezdni będą mogli korzystać z miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dziś odbyła się prezentacja inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć, w tym po raz...

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Reklama