Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Uchwałę w sprawia nadania nazwy „Ogród kieszonkowy - Bielefeld” terenowi położonemu na osiedlu Pobitno, pomiędzy aleją Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ulicą Kurpiowską, podjęto blisko dwa lata temu - 25 października 2022 r.  Ogród otwarto miesiąc wcześniej.

Przedwczoraj na terenie ogrodu odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie odsłonięto tabliczkę z nową nazwą. W uroczystości wzięli udział m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, nadburmistrz Bielefeld Pit Clausen, z-pca Prezydenta Rzeszowa, Konsul Honorowa Niemiec Agnieszka Buk, były prezydent Rzeszowa Mieczysław Janowski oraz przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Niemieckiego.

Mini park przy ul. Kurpiowskiej jest pierwszym parkiem utworzonym na cześć miasta partnerskiego Rzeszowa. Umowa o partnerstwie z niemieckim miastem została podpisana w październiku 1991 r. przez Nadburmistrza Bielefeld Eberharda Davida i ówczesnego Prezydenta Rzeszowa Mieczysława Janowskiego.

Przy okazji oficjalnego otwarcia ogród kieszonkowego Bielefeld, posadzono również drzewko upamiętniające Susanne Kramer Drużycką, która przez lata związana była z miastem Bielefeld, a później z Rzeszowem. Susanne była założycielką szkoły językowej Germanitas, która działa do dziś.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Reklama