Rzeszów - Piątek, 12.06.2026
Reklama

Minironda na Słocinie coraz bliżej. Prace ruszają w piątek, ruch będzie sterowany ręcznie

Dodano: 10.06.2026 r. / Redakcja

Skrzyżowanie ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich / Archiwum RESinet.pl
Skrzyżowanie ulic: Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek i w sobotę wykonawca zamontuje zapowiadane już od dłuższego czasu minironda na dwóch skrzyżowaniach na osiedlu Słocina. Ich wprowadzenie ma poprawić ruch w tej części miasta.

Realizacją zadania zajmie się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Umowa z wykonawcą została podpisana w maju br. Koszt inwestycji wynosi 84 tys. zł.

– Wprowadzenie tych nowych rozwiązań to efekt rozmów z przedstawicielami rady osiedla Słocina, na czele z radnym Rafałem Kuligiem. Minironda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, i zbierali opinie mieszkańców na ich temat. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w maju podczas podpisywania umowy z wykonawcą.

Nowe rozwiązanie dla poprawy ruchu na osiedlu Słocina

Minironda będą miały średnicę 3 metrów. Zostaną wykonane z wulkanizowanej gumy, w kolorystyce czarno-czerwonej, z antypoślizgową nawierzchnią oraz elementami odblaskowymi (biała taśma i szklane oczko). Zakres prac obejmuje dostawę kompletnych elementów wraz z ich montażem.

Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, drugie – na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Reklama

Prace w godzinach nocnych

Montaż pierwszego z rond oraz nowego oznakowania rozpocznie się w piątek, 12 czerwca, o godz. 21.00. Skrzyżowanie będzie wtedy przejezdne, a ruch na nim będzie kierowany ręcznie.

Montaż drugiego minironda rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Także w tym przypadku ruch będzie kierowany ręcznie.

– Nowa organizacja ruchu na obydwu skrzyżowaniach zacznie obowiązywać po całkowitym zakończeniu prac – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Reklama