Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’,, słynącej z organizowania prestiżowych turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi piłkarze będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma świetnymi zespołami zza granicy.

 „Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z klubem, który ma wielkie tradycje. Całe Podkarpacie i Małopolska spoglądają w kierunku Stali Rzeszów, na jej dynamiczny rozwój. Prezes tego Klubu, Pan Rafał Kalisz ma kilkunastoletnią wizję budowy wielkiej Stali. Nie dotyczy ona tylko pierwszego zespołu, ale przede wszystkim Akademii z prawdziwego zdarzenia. My, doceniając ten fakt zaproponowaliśmy Panu Prezesowi nawiązanie współpracy” – mówił Tomasz Popiela, prezes Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Na mocy porozumienia drużyna rzeszowskiego klubu z roczników 2009 oraz 2010 zagrają w tych turniejach bez eliminacji. Lista zespołów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć jest imponująca. Są to: Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, PSV Eindhoven, Everton FC, Cardiff City FC, Stoke City FC, Rapid Wiedeń.

„Udział w organizowanych przez nas turniejach jest wielkim splendorem dla wszystkich polskich zespołów młodzieżowych. Chcemy być blisko Stali Rzeszów, która ma wszelakie dyspozycje by za kilka lat zapukać do bram Ekstraklasy i chlubić się posiadaniem jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w naszym kraju” – dodaje Tomasz Popiela.
Reklama
„Sprawdzenie się na boisku z najlepszymi młodzieżowymi zespołami na świecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją stało się to możliwe. Udział Akademii Stal Rzeszów w tego typu projektach pozwala na jej rozwój i integrację z zagranicznymi klubami, co wkrótce może spowodować, że i nasz ośrodek piłkarski będzie na równi z tymi z Europy” - wyjaśnia prezes Stali Rzeszów, Rafał Kalisz.

Najbardziej znane turnieje przeprowadzone przez fundację „Ja też Mam Marzenia” to: IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar WIŚNIOWSKI U10 w Starym Sączu oraz IV Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup U9 w Zakopanem, którego Stal Rzeszów została Głównym Partnerem. Począwszy od najbliższej edycji zakopiańskie rozgrywki będą nosiły nazwę Stal Rzeszów Steel Cup o Puchar Prezesa Fibrain - Zakopane 2019.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Rzeszów

Rusza budowa ostatniego odcinka DW 869 pomiędzy autostradą A4, a DK9 i S19

W Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja ostatniego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej autostradę A4 z drogą krajową nr 9 oraz drogą ekspresową S19. Nową drogą pojedziemy w połowie 2027 roku.

Rzeszów

Wybory prezydenckie 2025. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa w I turze? (pełne wyniki)

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki głosowania w pierwszej turze w wyborach prezydenckich. Do drugiej tury przeszli: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia?

Rzeszów

Ważny krok w kierunku utworzenia parku dendrologicznego na Zalesiu

RZESZÓW. Na wzgórzach osiedla Zalesie powstanie park dendrologiczny. Ważnym krokiem do jego utworzenia będzie wykonanie specjalistycznych badań tego obszaru, które przeprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koszt tych skomplikowanych analiz to 115 tys....

Reklama