Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

Dodano: 15.02.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’,, słynącej z organizowania prestiżowych turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi piłkarze będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma świetnymi zespołami zza granicy.

 „Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z klubem, który ma wielkie tradycje. Całe Podkarpacie i Małopolska spoglądają w kierunku Stali Rzeszów, na jej dynamiczny rozwój. Prezes tego Klubu, Pan Rafał Kalisz ma kilkunastoletnią wizję budowy wielkiej Stali. Nie dotyczy ona tylko pierwszego zespołu, ale przede wszystkim Akademii z prawdziwego zdarzenia. My, doceniając ten fakt zaproponowaliśmy Panu Prezesowi nawiązanie współpracy” – mówił Tomasz Popiela, prezes Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Na mocy porozumienia drużyna rzeszowskiego klubu z roczników 2009 oraz 2010 zagrają w tych turniejach bez eliminacji. Lista zespołów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć jest imponująca. Są to: Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, PSV Eindhoven, Everton FC, Cardiff City FC, Stoke City FC, Rapid Wiedeń.

„Udział w organizowanych przez nas turniejach jest wielkim splendorem dla wszystkich polskich zespołów młodzieżowych. Chcemy być blisko Stali Rzeszów, która ma wszelakie dyspozycje by za kilka lat zapukać do bram Ekstraklasy i chlubić się posiadaniem jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w naszym kraju” – dodaje Tomasz Popiela.
Reklama
„Sprawdzenie się na boisku z najlepszymi młodzieżowymi zespołami na świecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją stało się to możliwe. Udział Akademii Stal Rzeszów w tego typu projektach pozwala na jej rozwój i integrację z zagranicznymi klubami, co wkrótce może spowodować, że i nasz ośrodek piłkarski będzie na równi z tymi z Europy” - wyjaśnia prezes Stali Rzeszów, Rafał Kalisz.

Najbardziej znane turnieje przeprowadzone przez fundację „Ja też Mam Marzenia” to: IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar WIŚNIOWSKI U10 w Starym Sączu oraz IV Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup U9 w Zakopanem, którego Stal Rzeszów została Głównym Partnerem. Począwszy od najbliższej edycji zakopiańskie rozgrywki będą nosiły nazwę Stal Rzeszów Steel Cup o Puchar Prezesa Fibrain - Zakopane 2019.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawie wjechał w budynek przychodni w Kielanówce. 66-latek był kompletnie pijany

RZESZÓW. Blisko 3,5 promila wydmuchał 66-letni kierowca skody, który omal nie wjechał w budynek przychodni w Kielanówce. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na węźle Jasionka na S19

RZESZÓW. Od wtorku, 4 listopada 2025 r. na węźle Jasionka na drodze ekspresowej nr 19 będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia potrwają do 12 grudnia br.

Rzeszów

200 mln zł na inwestycje w Rzeszowie, m.in. nowe ścieżki rowerowe, chodniki i oświetlenie ulic

RZESZÓW. Rzeszów, Kielce i Białystok podpisały umowy o dofinansowanie projektów z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Stolica Podkarpacia otrzyma blisko 200 milionów zł.

Rzeszów

Od 1 listopada zmiany w rozkładach jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza korektę rozkładu jazdy na wybranych liniach. Od 1 listopada 2025 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii 7, 34, 35, 44, 47, 57, 58 oraz N1.

Rzeszów

Wypadek na autostradzie A4 w Świlczy. 3 osoby ranne, utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Na autostradzie A4 w Świlczy doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały 3 osoby. Zablokowany jest pas ruchu w kierunku Rzeszowa. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 14:00.

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2025. Organizacja ruchu w rejonie rzeszowskich cmentarzy

RZESZÓW. W piątek, 31 października policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach Rzeszowa i okolic, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu podczas odwiedzin grobów najbliższych. Przy dwóch największych rzeszowskich nekropoliach obowiązywać będzie...

Rzeszów

Zaawansowane roboty na budowie Wisłokostrady. W listopadzie układanie warstwy ścieralnej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postęp prac na budowie Wisłokostrady widać gołym okiem. Wykonawca nie zwalnia tempa i prowadzi już zaawansowane roboty. Inwestycję, która miała być oddana do użytku wiosną 2026 roku, najprawdopodobniej uda się zakończyć...

Rzeszów

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama