Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Mobilna sauna jednak nie na Żwirowni? Organizatorzy nie dostali zgody od ROSiR-u

Dodano: 09.01.2020 r.

fot. Bartek Kozłowski / Zdjęcie z facebookowego wydarzenia: Sauna mobilna w Rzeszowie! Parabuch nad jeziorem Żwirownia
fot. Bartek Kozłowski / Zdjęcie z facebookowego wydarzenia: Sauna mobilna w Rzeszowie! Parabuch nad jeziorem Żwirownia
RZESZÓW. Sauna mobilna „Parabuch” miała zaparkować przy Żwirowni. Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie wydał zgody na wydarzenia, a organizatorzy poszukują innego miejsca. Możliwe jest także odwołanie wydarzenia.

W sobotę (11 stycznia) przy Żwirowni w Rzeszowie miała stanąć mobilna sauna. Cała akcja ma rozpocząć się o godz. 10.00 i trwać do 22.00, jednak na ten moment organizatorzy mają problem z lokalizacją, gdyż ROSiR nie wydał zgody na organizację takowego wydarzenia w rejonie jeziora.

„Mamy dla Was piękny las, zimne jezioro, 100 stopni w saunie, leżaki i plażę, słowem - głęboki relaks i oczyszczanie organizmu na dobry początek 2020 roku!” – zachęcali na stronie wydarzenia organizatorzy.

Przebieg akcji jest dość prosty. Za dwugodzinne wejście do „Parabucha” płacimy 30 zł od osoby, albo 25 zł/os, jeżeli wejdziemy tam 6-osobową grupa. Aby zarezerwować (na konkretną godzinę) miejsce dla siebie i znajomych wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na stronie wydarzenia.
Reklama
W saunie może znajdować się maksymalnie 10 osób, zaś osoby z rezerwacją mają pierwszeństwo. Organizatorzy informują, że warto ze sobą zabrać szlafrok, klapki oraz koc. Ręczniki za niewielką opłatą można nabyć na miejscu.

W związku z brakiem zgody na lokalizacje, trwają poszukiwania innego miejsca. Nie mniej jednak, nie wykluczone, że wydarzenie zostanie odwołane, o czym informują sami organizatorzy.

„Drodzy i drogie, z przykrością informujemy, że ROSiR nie wyraził zgody na saunowanie na terenie Żwirowni. Usiłujemy znaleźć inne miejsce, by przenieść wydarzenie, ale PRAWDOPODOBNIE ZOSTANIE ODWOŁANE” – czytamy w jednym z powiadomień wydarzenia.

Osoby zainteresowane tym wydarzeniem namawiamy do bacznego obserwowania strony organizatora.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyły połączenia lotnicze z Rzeszowa do Czarnogóry

RZESZÓW/JASIONKA. 29 czerwca z Jasionki poleciał pierwszy samolot do Podgoricy, stolicy Czarnogóry.

Rzeszów

W Rzeszowie będą kręcić zdjęcia do nowego filmu Łukasza Roga

RZESZÓW. Film zatytułowany Rage of Stars" ma być ogromnym przedsięwzięciem, z międzynarodową obsadą i kilkumilionowym budżetem. 

Rzeszów

Zakończono budowę nowego boiska na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Trawiaste, ogólnodostępne boisko powstało przy ul. Stadionowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Ruszają Igrzyska Europejskie 2023. Rzeszów będzie gościł skoczków do wody

RZESZÓW. W czwartek 22 czerwca na pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczną się zmagania uczestników tegorocznych Igrzysk Europejskich. Rzeszowski obiekt będzie gościł skoczków do wody.

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Zderzenie czterech samochodów w centrum Rzeszowa. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Sprawczyni wypadku była pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Reklama