Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

Dodano: 03.06.2022 r.

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 4 czerwca, w godzinach 12-18 na ul. 3 Maja w Rzeszowie zostanie utworzony Mobilny Punkt Rekrutacji. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nową formą służby czynnej wprowadzoną Ustawą o obronie. Skłąda się ona z dwóch etapów i trwa do 12 miesięcy. Pierwszy etap szkolenia - podstawowy - trwa 28 dni i kończy się przysięgą wojskową. Drugi etap szkolenia – specjalistyczny - trwa 11 miesięcy. Podczas jego trwania kandydat pełni służbę w jednostce wojskowej na wyznaczonym stanowisku. Pierwszy turnus szkolenia podstawowego rusza już 6 czerwca.
Reklama
- Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom kandydatów Oddział Zamiejscowy w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji organizuje w sobotę 4 czerwca, w godzinach 12-18 na ul. 3-go Maja w Rzeszowie Mobilny Punkt Rekrutacji. Żołnierze CWCR OZ w Rzeszowie oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące procedury rekrutacji, warunków służby czy uposażenia żołnierzy. Będzie możliwość wypełnienia oraz złożenia wniosku o powołanie do czynnej służby wojskowej – informuje sierż. Bartłomiej Nitychoruk, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Oddział Zamiejscowy w Rzeszowie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Rzeszów

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MKS w okresie świątecznym

RZESZÓW. Międzygminna Komunikacja Samochodowa informuje o kursach autobusów w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Rzeszów

Władze miasta ponownie o poszerzeniu granic Rzeszowa

RZESZÓW. Chcą przyłączyć Racławówkę Doły, Pogwizdów Nowy oraz Malawę.

Rzeszów

Znamy listę firm, które dostarczą śmieci do spalarni. Obok Rzeszowa i Strzyżowa… Warszawa

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do spalarni w Rzeszowie.

Reklama