Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Monika Barłowska - Kuchar „Osobowością Rzeszowa 2025”

Dodano: 20.01.2026 r. / Redakcja

Na zdj. Monika Barłowska - Kuchar „Osobowość Rzeszowa 2025” - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Na zdj. Monika Barłowska - Kuchar „Osobowość Rzeszowa 2025” - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Monika Barłowska - Kuchar, Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, otrzymała tytuł „Osobowość Rzeszowa 2025”. Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystości 672-lecia lokacji miasta.

Uroczysta gala z okazji 672. urodzin Rzeszowa odbyła się w niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej. Wydarzenie było okazją do wręczenia wyróżnień dla kilku mieszkańców miasta. Jednym z nich była nagroda w plebiscycie „Osobowość Rzeszowa 2025”. Do tego tytułu nominowanych było 6 osób: Anna Wielgosz - lekkoatletka, Michał Drozd – fotograf, Zbigniew Wlazło – lekarz, Wiesław Ptaszek - mecenas i filantrop, Grzegorz Pomes, nauczyciel w ZS im. Unicef w Rzeszowie oraz Monika Barłowska-Kuchar, Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Głosami mieszkańców, Osobowością Rzeszowa 2025 została Monika Barłowska-Kuchar.

Pani Monika od wielu lat jest jedną z kluczowych postaci Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Jest inicjatorką licznych akcji integrujących mieszkańców, darczyńców i wolontariuszy. Wśród nich są m.in. „Mikołaj – to ludzie tacy jak Ty”, „Nakręć się na pomaganie”, czy piknik z okazji Dnia Dziecka.

Reklama

Prowadzi również Kurs Wolontariusza Medycznego oraz cykl prelekcji promujących ideę hospicyjną zarówno wśród młodzieży w szkołach, jak i wśród pracowników firm, a także w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”.

Podczas niedzielnej uroczystości wręczono również inne ważne wyróżnienia. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa otrzymał dr hab. n. med. Artur Mazur, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, wybitny lekarz, który od ponad 30 lat dba o zdrowie Rzeszowian. Z kolei Zasłużonym dla Miasta Rzeszowa został Sierioża Koczarian, trener skoków do wody i sportów gimnastycznych, który w czasie swojej kariery wychował kilka pokoleń sportowców.

Podczas uroczin miasta wręczono róenież nagrody gospodarcze dla lokalnych przedsiębiorców, których działania "znacząco wpływają na rozwój Rzeszowa". W tym roku statuetki trafiły do firm: Makarony Polskie (kat. „Innowacyjność"), Handlopex (kat. "Zrównoważony rozwój") oraz Ideo (kat. "Firma rodzinna").

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

RZESZÓW. To miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Rzeszów

Przy al. Lubomirskich staną nowe ławki

RZESZÓW. Jedno i dwustronne ławki zastąpią te stare, wysłużone.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Reklama