Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Monika Barłowska - Kuchar „Osobowością Rzeszowa 2025”

Dodano: 20.01.2026 r. / Redakcja

Na zdj. Monika Barłowska - Kuchar „Osobowość Rzeszowa 2025” - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Na zdj. Monika Barłowska - Kuchar „Osobowość Rzeszowa 2025” - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Monika Barłowska - Kuchar, Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, otrzymała tytuł „Osobowość Rzeszowa 2025”. Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystości 672-lecia lokacji miasta.

Uroczysta gala z okazji 672. urodzin Rzeszowa odbyła się w niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej. Wydarzenie było okazją do wręczenia wyróżnień dla kilku mieszkańców miasta. Jednym z nich była nagroda w plebiscycie „Osobowość Rzeszowa 2025”. Do tego tytułu nominowanych było 6 osób: Anna Wielgosz - lekkoatletka, Michał Drozd – fotograf, Zbigniew Wlazło – lekarz, Wiesław Ptaszek - mecenas i filantrop, Grzegorz Pomes, nauczyciel w ZS im. Unicef w Rzeszowie oraz Monika Barłowska-Kuchar, Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Głosami mieszkańców, Osobowością Rzeszowa 2025 została Monika Barłowska-Kuchar.

Pani Monika od wielu lat jest jedną z kluczowych postaci Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Jest inicjatorką licznych akcji integrujących mieszkańców, darczyńców i wolontariuszy. Wśród nich są m.in. „Mikołaj – to ludzie tacy jak Ty”, „Nakręć się na pomaganie”, czy piknik z okazji Dnia Dziecka.

Reklama

Prowadzi również Kurs Wolontariusza Medycznego oraz cykl prelekcji promujących ideę hospicyjną zarówno wśród młodzieży w szkołach, jak i wśród pracowników firm, a także w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”.

Podczas niedzielnej uroczystości wręczono również inne ważne wyróżnienia. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa otrzymał dr hab. n. med. Artur Mazur, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, wybitny lekarz, który od ponad 30 lat dba o zdrowie Rzeszowian. Z kolei Zasłużonym dla Miasta Rzeszowa został Sierioża Koczarian, trener skoków do wody i sportów gimnastycznych, który w czasie swojej kariery wychował kilka pokoleń sportowców.

Podczas uroczin miasta wręczono róenież nagrody gospodarcze dla lokalnych przedsiębiorców, których działania "znacząco wpływają na rozwój Rzeszowa". W tym roku statuetki trafiły do firm: Makarony Polskie (kat. „Innowacyjność"), Handlopex (kat. "Zrównoważony rozwój") oraz Ideo (kat. "Firma rodzinna").

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Reklama