Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

Dodano: 05.03.2019 r.

fot. Rafał / RESinet.pl
fot. Rafał / RESinet.pl
RZESZÓW. Monopoly stworzy specjalną edycję swojej gry, w której znajdą się najciekawsze lokalizacja Rzeszowa. Nie wiemy jakie konkretnie miejsca znajdą się na „mapie” planszówki, wiemy jednak, że będzie ona gotowa na jesień. W związku z akcją zorganizowany został konkurs dla rzeszowskich szkół.

Co łączy z Rzeszowem takie miasta jak Sydney, Gdańsk, Rzym i Poznań? Odpowiedź jest prosta: planszówka, a mianowicie bijąca rekordy popularności gra Monopoly. Stolica Innowacji będzie miała swoją własną edycję gry.

Mnogość wyboru wersji

Zacznijmy jednak od początku i dla niezorientowanych w temacie wytłumaczmy czym w zasadzie jest Monopoly. Przede wszystkim jest to nowsza wersja gry planszowej eurobusiness, która polega na wykupywaniu za pomocą fikcyjnej waluty kolejnych lokalizacji umieszczonych na planszy gry i zarządzaniu nimi w taki sposób, aby doprowadzić pozostałych graczy do bankructwa.

Dotychczasowo w swojej ofercie gra posiada wiele edycji, nie tylko związanymi z największymi miastami świata. Koneserzy planszówek znajdą w ich ofercie edycję związaną z popularnym serialem Gra o Tron, amerykańskim serialem Przyjaciele, mangą Dragon Ball czy też animacją Rick and Morty.



Monopoly Rzeszów

Od dzisiaj wiadomo, że do ww. edycji dołączy również miasto Rzeszów, a o całej sprawie poinformowano podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 18, przy ul. Błogosławionej Karoliny. Jak to się stało, że to właśnie stolica województwa podkarpackiego znalazła się w tegorocznej edycji?

„Nawiązaliśmy kontakt z firmą Winning Moves [producent i dystrybutor gier planszowych – przyp. red.], a w zasadzie to firma zwróciła się do nas z taką propozycją, ponieważ dostrzegła Rzeszów na mapie Polski. Oni co roku wybierają inne miasto, które ma swoją edycję miejską” – wyjaśnia Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w Rzeszowie.
Reklama
Wiemy również, że plansza na której znajdą się atrakcje Rzeszowa ukaże się na jesień i będzie dostępna w największych salonach zajmujących się dystrybucją gier planszowych, m.in. siec Empik oraz Toys „R” Us. Warto wspomnieć, że pierwsza edycja zostanie wydana w nakładzie 4 tys. i będzie dostępna jedynie w języku polskim.  Jeżeli wydanie będzie cieszyć się dużą popularnością możliwy jest „dodruk”.

„Dystrybucja będzie ogólnopolska. Grę będzie można kupić w największych sieciach handlowych, ale również w internecie. Będzie to wersja jedynie w języku polskim” – informował przedstawiciel Winning Moves International, Bartłomiej Gniatkowski.

Konkurs dla rzeszowskich szkół

Wydanie rzeszowskiej edycji gry Monopoly wiąże się także z konkursem jaki organizatorzy inicjatywy zorganizowali dla rzeszowskich szkół. W związku z tym, iż nie wiadomo jeszcze jakie lokalizację znajdą się na planszy, każda ze szkół będzie mogła przygotować prezentacje graficzną lub video o jednej z lokalizacji Rzeszowa. Nagroda w konkursie wydaje się warta poświęcenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu marcu.

„Ogłaszamy konkurs dla wszystkich szkół rzeszowskich, które będzie polegał na uargumentowaniu w sposób graficzny lub w formie video miejsc. Ta szkoła, która zrobi to w najlepszy sposób znajdzie się na planszy Monopoly i otrzyma jedną kartę” – dodaje Bartłomiej Gniatkowski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Parking długoterminowy na lotnisku w Jasionce już dostępny dla podróżnych

RZEZÓW/JASIONKA. Na podrzeszowskim lotnisku dobiegła końca modernizacja długoterminowego parkingu zlokalizowanego tuż przy terminalu pasażerskim. Parking, który oferuje 278 miejsc postojowych został utwardzony nawierzchnią asfaltową i zaprojektowany także dla osób niepełnosprawnych.

Rzeszów

Nowy, bezpłatny parking na osiedlu Mieszka I w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy ul. Dołowej, w pobliżu siedziby Sądu Rejonowego, uruchomiono nowy, bezpłatny parking dla zmotoryzowanych. Zarządza nim Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Rzeszów

W hali sportowej przy ul. Towarnickiego montują nowe trybuny

RZESZÓW. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie trwa montaż dodatkowych, składanych trybun. Dzięki temu obiekt pomieści równocześnie ponad 900 widzów. Koszt inwestycji to 266 tys. zł.

Rzeszów

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w...

Rzeszów

Na placu Wolności stanęła dzwonnica. Trwają ostatnie prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace związane z budową dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na rzeszowskim placu Wolności. Inwestycja zakończy się w tym miesiącu.

Rzeszów

Będzie nowy chodnik przy ulicach Matejki i Słowackiego

RZESZÓW. Jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska, która kończy obecnie prace na ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

Montaż iglicy z użyciem helikoptera na budynku Olszynki Park. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce pomału zbliża się do końca. W tym tygodniu zaplanowano montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego inwestycji pn. Olszynki Park....

Rzeszów

Szkoła przy ul. Miodowej zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej w Rzeszowie. Inwestycję zrealizuje wybrana w przetargu firma Texom. Jej koszt to prawie 19,6 mln zł.

Reklama