Rzeszów - Środa, 29.10.2025
Reklama

Mostem Załęskim pojedziemy jeszcze w tym miesiącu. Kończy się I etap budowy Wisłokostrady

Dodano: 11.06.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Prace przy zakończeniu I etapu budowy Wisłokostrady, czyli drogi od al. Tadeusza Rejtana do ul. gen. Maczka są już na finiszu. Jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarty nowy most Załęski.

- Rozmawiałem z wykonawcą inwestycji, który zrobi wszystko, by jeszcze pod koniec tego miesiąca można było uruchomić dla mieszkańców nowy Most Załęski i drogi do niego prowadzące – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Budowa Wisłokostrady to największa realizowana obecnie inwestycja drogowa w stolicy Podkarpacia. Dwupasmowa trasa połączy aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą. W ramach zadania powstaną drogi o łącznej długości ponad 2 kilometrów, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe o długości ok. 3,3 km, 6 zatok autobusowych, 13 przejść dla pieszych, oświetlenie oraz kilka obiektów inżynierskich, takich jak: nowy most Załęski, most na rzece Młynówka czy estakada nad torami kolejowymi.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm - ANTEX II Sp. z o.o. i Wysowa Mosty Sp. z o.o. Jej koszt to 184 mln zł. Ze względu na spory zakres prac, roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach.

Finisz prac na pierwszym etapie

- Mam sporo sygnałów od mieszkańców, w dużej części od działkowców, którzy muszą nadkładać drogi, by dotrzeć na swoje działki znajdujące się w rejonie ul. Ciepłowniczej. Dlatego też rozmawiałem z wykonawcą budowy Wisłokostrady, by pierwszą część tej inwestycji oddać mieszkańcom – zarówno pieszym jak i rowerzystom oraz kierowcom najszybciej jak tylko można – mówi prezydent Rzeszowa. Pierwsza część to nowy Most Załęski, przebudowane skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i Gen. Maczka i nowy odcinek ul. Ciepłowniczej wraz z rondem. Prace są tam już bardzo zaawansowane.

Na jakim etapie są prace w innych miejscach tej potężnej inwestycji drogowej?

Na skrzyżowaniu ul. Siemieńskiego i Gen. Maczka wykonywano warstwę podbudowy oraz warstwę wiążącą nawierzchni jezdni. Podobne roboty wykonane zostały także na odcinku drogi od tego skrzyżowania do ul. Ciepłowniczej oraz na nowym rondzie. Ostatnia warstwa nawierzchni będzie tam kładziona po 20 czerwca. Trwa układanie kostki na chodnikach oraz nawierzchni na ścieżkach rowerowych. Równocześnie prowadzona jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Siemieńskiego i Gen. Maczka.

Reklama

Budowa nowego Mostu Załęskiego już się zakończyła. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Na moście na rzece Młynówka trwają prace wykończeniowe. Na obiekcie zakończono układanie nawierzchni z żywic oraz zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu - balustrady i bariery ochronne.

Na budowie estakady obecnie wykonywane są prace szalunkowe oraz zbrojarskie na jezdni lewej. Równolegle na dojazdach do estakady trwają prace ziemne. Betonowanie lewej jezdni estakady planowane jest na koniec lipca.

Zgodnie z umową, budowa Wisłkostrady ma zakończyć się wiosną 2026 roku. Ale w związku z tym, że prace są prowadzone bardzo sprawnie i szybko, niewykluczone jest, że inwestycję uda się zrealizować do końca tego roku.


ZOBACZ NAJNOWSZĄ FOTORELACJĘ Z BUDOWY WISŁOKOSTRADY


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Finał WOŚP kolejny rok bez pokazów służb mundurowych. Jest jednak jeden wyjątek

RZESZÓW. Podczas 27. Finału WOŚP mieszkańcy Rzeszowa obejrzą pokaz przygotowany przez OSP.

Rzeszów

W marcu na ulicach Rzeszowa mają pojawić się Skubery

RZESZÓW. Usługa ma być dostępna we wszystkich miastach wojewódzkich Polski.

Rzeszów

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 300 roślin

RZESZÓW. Funkcjonariusze z Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego zabezpieczyli ponad 300 roślin konopi oraz 30 kg marihuany.

Rzeszów

Sprawcy zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie przedstawiono akt oskarżenia. Nie stwierdzono niepoczytalności

RZESZÓW. Tragedia przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie rozegrała się 17 kwietnia poprzedniego roku wczesnym popołudniem.

Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

RZESZÓW. Zdaniem radnego: „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Rzeszów

W Rzeszowie zamknięto escape room przy ul. Chmaja

RZESZÓW. Ciąg dalszy kontroli escape roomów na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Wylicytuj pakiet startowy na Ultramaraton Podkarpacki

RZESZÓW. Aukcja potrwa do 18 stycznia.

Reklama