Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

MPK testuje nowy autobus Isuzu. Na jakich liniach go spotkasz?

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Grafika przedstawiająca autobus Isuzu Citiport 12 / fot. Materiały VBI Group - importer Isuzu
Grafika przedstawiająca autobus Isuzu Citiport 12 / fot. Materiały VBI Group - importer Isuzu

RZESZÓW. Isuzu Citiport 12, to kolejny po elektrycznym MAN Lion's City 18E autobus miejski, testowany w tym miesiącu na ulicach Rzeszowa. Pojazd można spotkać m.in. na liniach 12, 35, 28.

Isuzu Citiport to 12-metrowy autobus stworzony dla potrzeb transportu publicznego. Pojazd został wyposażony w silnik diesla firmy Cummins, spełniający restrykcyjną normę emisji spalin EURO 6. Autobus posiada automatyczną skrzynię biegów marki ZF. Znajdują się w nim wszelkie udogodnienia dla pasażerów takie jak: ładowarki USB, klimatyzacja czy funkcja przyklęku, ułatwiająca wsiadanie.

Pojazd może zabrać na pokład ponad 100 osób. Dysponuje 29 miejscami siedzącymi oraz 81 stojącymi.

Testy nowego modelu autobusu miejskiego Isuzu rozpoczęły się 1 października br. i potrwają do 15 października. Pojazd będzie kursował przede wszystkim na liniach wykraczających poza granice administracyjne Rzeszowa, aby sprawdzić jego osiągi w trasach podmiejskich.

Reklama

W najbliższych dniach testowany autobus spotkasz na poniższych liniach :

Data/Linia/Brygada/Godz. wyjazdu/Godz. zjazdu

  • 10.10 - 37/1 od 04:00 do 00:05
  • 11.10 - 12/2 od 05:15 do 22:20
  • 12.10 - 35/1 od 04:55 do 19:45
  • 13.10 - 35/1 od 04:10 do 23:05
  • 14.10 - 28/2 od 04:25 do 23:45
  • 15.10 6/1 od 05:10 do 00:55

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Malawie. Nie żyje 71-letni mężczyzna

RZESZÓW. 71-kierowca daewoo stracił panowanie na samochodem, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Pomimo udzielonej pomocy lekarskiej, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Pumptrack na Bulwarach już gotowy

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal” powstała nowa atrakcja dla rowerzystów. Budowa torów rowerowych kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Rzeszów

Wyższe ceny i wydłużone godziny Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 stycznia 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik w Strefie Płatnego Parkowania. Wydłużone zostaną również godziny płatnego postoju.

Rzeszów

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd.

Rzeszów

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Rzeszów

MPK rozbuduje myjnię dla autobusów. Do mycia pojazdów wykorzysta deszczówkę

RZESZÓW. Budynek myjni MPK Rzeszów przy ul. Lubelskiej zostanie zmodernizowany. Pozwoli to na spore oszczędności wody i energii wykorzystywanej do mycia autobusów.

Rzeszów

[Aktualizacja] Wypadek na autostradzie A4. Ruch w kierunku Rzeszowa jednym pasem

RZESZÓW. Około godz. 10:30 na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały dwie osoby. 

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend na Podpromiu

RZESZÓW. W dniach 25 - 26 listopada 2022 roku w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. W ramach wydarzenia odbędą się: Task Hunters, Smash Bots...

Reklama