Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Budowa ma zakończyć się jesienią br.  

Wykonawca wybudował już także instalację elektryczną, która zasilać będzie w prąd latarnie. Będzie ich w sumie 91. Nowy odcinek ścieżki biegowej będzie miał długość prawie 650 metrów i szerokość 2,5 m. Już wkrótce wykonawca będzie układał warstwę nawierzchni z poliuretanu oraz montował oprawy oświetleniowe.

Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października. – Nowy odcinek profesjonalnej ścieżki biegowe, który obecnie powstaje, będzie połączony ze ścieżką wybudowaną przed kilku laty. Dzięki temu miłośnicy biegania będą mieli na Bulwarach do dyspozycji pętlę o długości ok. 1,2 km – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Koszt tego zadania to nieco ponad 1,22 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Reklama