Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

„Wiem, jak bardzo kochacie rzeszowskie Bulwary. Ja także je uwielbiam, dlatego też chcę, by przybywało tam atrakcyjnych miejsc wypoczynku i zabawy. Najnowszą inwestycją, którą tam wykonamy, będzie piękny plac zabaw. Powstanie on w miejscu tego już wysłużonego” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt nowoczesnego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach. Powstanie on w miejscu starego, już wysłużonego. Będzie większy od poprzednika.

Nowy plac zabaw będzie podzielony na cztery strefy: dla młodszych i starszych dzieci, strefa zabaw w piasku oraz strefa zabaw na skarpie i parku linowego. W północno-zachodniej części terenu, na nawierzchni z kruszywa mineralnego, została zaprojektowana siłownia plenerowa, która będzie wyposażona w sześć urządzeń, w tym cztery podwójne.

Reklama

W strefie dla młodszych i starszych dzieci zamontowane zostaną trzy duże urządzenia zabawowe oraz huśtawki, trampoliny i karuzele. Nawierzchnia wykonana zostanie ze specjalnych mat. Przez nią przebiegać będzie ścieżka, którą będzie można dojść do każdej z atrakcji.

W zachodniej części terenu zaprojektowana została strefa zabaw w piasku. Będą tam trzy duże urządzenia zabawowe, posadowione na nawierzchni z piasku.

Kolejna ze stref powstanie na skarpie, w zachodniej części rekreacyjnego terenu. Będzie tam m.in. zjeżdżalnia oraz urządzenia do wspinania się. Park linowy został zaplanowany w północnej części terenu – tam zamontowane zostaną dwa zabawowe zestawy wielofunkcyjne oraz tyrolka.

Inwestycja ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej na działania na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Prezydent Rzeszowa skierował na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa projekt uchwały, po przyjęciu którego złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tego projektu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki zaprzestają bezpośredniej obsługi mieszkańców

RZESZÓW. Od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Reklama