Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Na Krakowskiej Południe powstanie ścieżka rowerowa. Będą także nowe nasadzenia i oświetlenie

Dodano: 23.09.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje kolejne nasadzenia na osiedlu Krakowska Południe. Będzie również nowy chodnik oraz oświetlenie.

W rzeszowskim ratuszu na spotkaniu ws. ścieżki rowerowej i zieleni na osiedlu Krakowska Południe zjawili się przedstawiciele rady osiedla z radną Marią Warchoł na czele, prezydent Tadeusz Ferenc, Marek Ustrobiński oraz Andrzej Gutkowski. Obecna była również dyrektorka Zarządu Zieleni Miejskiej, Aleksandra Wąsowicz-Duch.

„Ten teren rekreacyjny realizujemy już od kilkunastu lat i kolejnym etapem jest właśnie wykonanie ścieżki rowerowej oraz chodnika  o długości ok. 0,5 km. Na całym terenie wykonane są chodniki, które tak jakby prowadzą donikąd. Ta ścieżka  będzie łączyła wszystkie chodniki i jednocześnie skomunikuje całe osiedle, ponieważ w tej chwili mieszkańcy poruszają się pomiędzy blokami” – wyjaśniała Aleksandra Wąsowicz-Duch.

Ścieżka, o której wspomina dyrektor ZZM ma przebiegać między ul. Lewakowskiego i ul. Zbyszewskiego, tuż obok ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 28. Dodajmy, że planowane prace wpisują się w realizację projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni na Osiedlu Krakowska Południe.

Dotychczas w tym rejonie powstała scena, boiska, place zabaw oraz siłownia plenerowa: „w zamyśle jest jeszcze górka saneczkowa oraz bardzo dużo nasadzeń ok. 160 drzew i ponad 3 tyś krzewów. W tym etapie ma pojawić się również, oprócz ścieżki rowerowej i chodnika, oświetlenie, które jest również bardzo ważne w tej części, ze względu na to, że właśnie tutaj jest bardzo ciemno” – dodaje dyrektorka ZZM.
Reklama
„My od 15 lat jako mieszkańcy, jako Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe zabiegamy o możliwość realizacji tych terenów zgodnie z planem zagospodarowania jako tereny zielone i rzeczywiście stopniowo udaje się realizować te inwestycje. Wielkim krokiem do przodu była wygrana w pierwszych Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim, gdy wygraliśmy możliwość wybudowania tej sceny amfiteatralnej wraz z otoczeniem” – wyjaśnia Maria Warchoł.

Wraz ze sceną powstało 166 nasadzeń drzew liściastych, dziewięć drzew iglastych oraz 596 krzewów liściastych i iglastych. Ponadto radna zwracała uwagę na duże znaczenie, jakie niesie za sobą planowane zamontowanie ok. 26 sztuk: „Mieszkańcy od wielu lat bardzo nas proszą o to, żeby ten teren w części niezagospodarowanej został oświetlony” – mówi radna Warchoł.

Wiemy również, że z ww. terenu usuniętych zostanie ok. 12 drzew, natomiast w ich miejsca zostaną przesadzone inne drzewa, niepochodzące z osiedla Krakowska Południe: „w tym rejonie już mają być przesadzone drzewa z innych miejsc, dosadzone jako już duże drzewa. Nasadzenia będą realizowane swoją drogą, będzie 91 drzewna całym terenie i 5622 krzewy liściaste i iglaste. Myślę, że mieszkańcy długo czekali na taką zieleń i wreszcie się doczekali” – puentuje radna.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Reklama