Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

Dodano:

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czerwcu rozpoczną się prace związane ze stworzeniem tzw. strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity. Inwestycja zakłada stworzenie przestrzeni zarówno dla osób młodych, niepełnosprawnych oraz dla seniorów. Wśród atrakcji zaplanowano stworzenie tzw. ogrodu sensorycznego.

Mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się z uroków zmodernizowanego parku dzięki własnemu zaangażowaniu, gdyż o stworzeniu strefy aktywnego wypoczynku na os. Kmity zadecydowało ubiegłoroczne głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji, która ma się zakończyć do września br. powstanie m.in. huśtawka dla niepełnosprawnych, karuzela integracyjna,  urządzenie do wspinaczki z wypustkami oraz pomost z barierkami. Będzie także stół do piłkarzyków i specjalny rowerek dla osób na wózkach. Wśród atrakcji dla seniorów znajdziemy stoliki do gry w szachy.
Reklama
Urządzenia zabawowe zostaną umieszczone na bezpiecznej nawierzchni, która amortyzuje upadki. Powierzchnia strefy ma zostać częściowo osłonięta sześcioma żaglami zacieniającymi.

Koncepcja zakłada również utworzenie ogrodu sensorycznego, gdzie zasadzona zostanie różnego rodzaju roślinność. Znajdziemy tam m.in. bergenie sercowatą, goździka sinego, kocimiętkę Faassena, płomyk Douglasa. Łącznie w ogrodzie znajdzie się 27 rodzajów roślin.

Koszt inwestycji wynosi 953 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie seatów w Mrowli. Kierująca cordobą miała niemal 2 promile

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w Mrowli. Doszło tam do czołowego zderzenia seatów. Kierująca jednym z nich była nietrzeźwa.

Rzeszów

Wizz Air zainaugurowało loty z Jasionki do Eindhoven

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. We wtorek, 15 grudnia przewoźnik zainaugurował połączenie Rzeszów-Eindhoven.

Rzeszów

Judoka Millenium Rzeszów zdobył Mistrzostwo Polski

RZESZÓW. Mateusz Grendys, zawodnik klubu UKJ Millenium Rzeszów, zdobył złoty medal na mistrzostwach w Poznaniu.

Rzeszów

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Reklama