Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ulicą Witolda ma powstać rondo. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. Władze miasta potwierdzają, że zrealizują propozycję.

Nie od dzisiaj wiadomo, że mieszkańcy Rzeszowa, których mieszkania znajdują się w okolicy ul. Paderewskiego,  ul. Witolda oraz Powstańców Styczniowych mają olbrzymi problem z wjazdem i wyjazdem do teren osiedla w czasie, kiedy ruch na ulicach jest największy. Jest to kolejny przykład na to, że władze miasta najpierw realizują inwestycję mieszkaniowe, a później myślą o przebudowie dróg, których przepustowość w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się za mała.

Gdy już problem zaczynał być coraz bardziej odczuwalny przez mieszkańców, w pierwszej kolejności ratusz postanowił przebudować wyjazd przy al. Armii Krajowej. Teraz radni apelują o budowę ronda, które ma upłynnić ruch. Okazuje się, że ratusz jest chętny na realizację tego zadania: „Przygotowany zostanie wniosek dotyczący ujęcia w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycji pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich”  - informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent miasta w odpowiedzi na interpelację. Pojawiają się opinie, że kolejnym krokiem ma być przedłużenie ul. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Jak będzie w istocie, czas pokaże.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Reklama