Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano: 05.03.2024 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZOW. Ruszył przetarg na budowę nowego parku kieszonkowego w Rzeszowie. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie przy ul. Jachowicza, na osiedlu Drabinianka, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Zarząd Zielni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotową dokumentację projektową Arkadii.  Projekt zakłada budowę parku z alejką, ławkami oraz stojakami na rowery. Teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami. Jednym z elementów Arkadii będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w  tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.


Plan zagospodarowania strefy wypoczynku dla juniora i seniora przy ul. Jachowicza w Rzeszowie / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa


Plan zagospodarowania strefy wypoczynku dla juniora i seniora przy ul. Jachowicza w Rzeszowie / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
 

Arkadia to pomysł mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej  edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany z puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. – Arkadia jest bardzo ciekawym projektem, w który zaangażowało się wielu mieszkańców. Dlatego też podjąłem decyzję, by to zadanie wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama

Przetarg na realizację zadania został już ogłoszony. Miasto czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 20 marca.

W tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap inwestycji. W kolejnych planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Strefa docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Reklama