Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZOW. Ruszył przetarg na budowę nowego parku kieszonkowego w Rzeszowie. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie przy ul. Jachowicza, na osiedlu Drabinianka, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Zarząd Zielni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotową dokumentację projektową Arkadii.  Projekt zakłada budowę parku z alejką, ławkami oraz stojakami na rowery. Teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami. Jednym z elementów Arkadii będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w  tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.


Plan zagospodarowania strefy wypoczynku dla juniora i seniora przy ul. Jachowicza w Rzeszowie / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa


Plan zagospodarowania strefy wypoczynku dla juniora i seniora przy ul. Jachowicza w Rzeszowie / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
 

Arkadia to pomysł mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej  edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany z puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. – Arkadia jest bardzo ciekawym projektem, w który zaangażowało się wielu mieszkańców. Dlatego też podjąłem decyzję, by to zadanie wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama

Przetarg na realizację zadania został już ogłoszony. Miasto czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 20 marca.

W tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap inwestycji. W kolejnych planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Strefa docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference.

Reklama