Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZOW. Ruszył przetarg na budowę nowego parku kieszonkowego w Rzeszowie. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie przy ul. Jachowicza, na osiedlu Drabinianka, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Zarząd Zielni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotową dokumentację projektową Arkadii.  Projekt zakłada budowę parku z alejką, ławkami oraz stojakami na rowery. Teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami. Jednym z elementów Arkadii będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w  tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.


Plan zagospodarowania strefy wypoczynku dla juniora i seniora przy ul. Jachowicza w Rzeszowie / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa


Plan zagospodarowania strefy wypoczynku dla juniora i seniora przy ul. Jachowicza w Rzeszowie / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
 

Arkadia to pomysł mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej  edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany z puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. – Arkadia jest bardzo ciekawym projektem, w który zaangażowało się wielu mieszkańców. Dlatego też podjąłem decyzję, by to zadanie wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama

Przetarg na realizację zadania został już ogłoszony. Miasto czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 20 marca.

W tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap inwestycji. W kolejnych planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Strefa docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Rzeszów

Ze stawu w Niechobrzu wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 35-latek

RZESZÓW. 35-latek przebywał nad stawem razem z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol.

Reklama