RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w ramach RBO na 2024 r.
Projekt utworzenia parku kieszonkowego przy ul. Bydgoskiej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 18 otrzymał blisko 1000 głosów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt inwestycji. Zgodnie z nim zostanie wyposażony w ławki, parklety oraz leżaki. Wybudowane zostaną alejki. Założony zostanie także trawnik. Dla najmłodszych mieszkańców przewidziano wielofunkcyjne urządzenia zabawowe.
Inwestycję zrealizuje firma Park-M Poland ze Starego Sącza. Jej koszt to nieco ponad 580 tys. zł. Park będzie gotowy jeszcze w tym roku.
Warto wspomnieć, że w rejonie w rejonie przyszłego parku przy ul. Bydgoskiej pojawiły się już nowe drzewa w ramach jesiennych nasadzeń. Posadzone zostały m.in.: brzozy, tulipanowce, grusze, wiązy i graby. To nie jedyne nowe drzewa, które tej jesieni ozdobiły osiedle Kotuli. W październiku przy ul. Błogosławionej Karoliny posadzone zostały m.in. klony czerwone.
 
                         
                                         
                                        ![Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]](/image/c/800/520/news/20250930/foto-odpady.jpg) 
                                         
                                         
                                         
                                        ![Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]](/image/c/800/520/news/20250929/IMG_8343-b.jpg) 
                                         
                                         
                                        ![Ważny krok w kierunku realizacji kolejnej strategicznej inwestycji w Jasionce [WIZUALIZACJE]](/image/c/800/520/news/20251030/RZE__Feniks_brama_1.jpg) 
                                        ![Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]](/image/c/800/520/news/20251029/melexem.jpg) 
                                        ![Budowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Sieciecha w Rzeszowie [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251028/sieciecha-01.jpg) 
                                ![Wisłokostrada - nowe zdjęcia z budowy [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251023/wislokostrada-04.jpg) 
                                 
                                         
                                         
                                         
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                             
                             
                             
                            
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz