Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Na osiedlu Krakowska Południe ma powstać dom kultury

Dodano: /

Zdjęcie w tle: RDK
Zdjęcie w tle: RDK

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszukuje firmy, która przygotuje projekt domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19.

- O tym, jak ważna dla Krakowskiej Południe jest budowa domu kultury rozmawiałem z mieszkańcami zarówno podczas spotkań na osiedlu oraz wielokrotnie indywidualnie. Działamy, by takie miejsce stworzyć. Przejęliśmy od MPEC-u teren przy ul. Stojałowskiego. Jest tam stary budynek, który zostanie wyburzony. W jego miejscu wybudujemy właśnie dom kultury – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.


Lokalizacja nowego domu kultury na osiedlu Krakowska Południe / oprac. Nat - RESinet.pl

Przyszły obiekt ma być budynkiem wielokondygnacyjnym, którego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła minimum 1,1 tys. m kw. Projekt będzie obejmował także zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz budowę bądź przebudowę infrastruktury technicznej.

Reklama

Zgodnie z koncepcją, w nowej filii RDK na osiedlu Krakowska Południe, mają znaleźć się m.in. sala taneczna, sala widowiskowo – kinowa ze sceną na ok. 200 osób, sala wystawienniczo-multimedialna, studio nowych mediów, sala plastyczna, pokój sensoryczny, pokój wyciszenia oraz biblioteka. Na zewnątrz ma powstać patio.

Projekt przewiduje także utworzenie biura i pokoju socjalnego, toalet na każdym piętrze, szatni, oraz pomieszczeń magazynowych i gospodarczych.

Przetarg, w którym wybrany zostanie projektant tej inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mają czas do 5 czerwca na złożenie swoich propozycji. Zwycięska firma będzie miała 300 dni od daty podpisania umowy na dostarczenie projektu.

Sama budowa nowego domu kultury na osiedlu Krakowska Południe jest zadaniem, na które miasto chce pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Wniosek w tej sprawie zostanie złożony w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Rzeszów

Na budynku Politechniki Rzeszowskiej powstał mural Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. W ten sposób uczelnia uhonorowała swojego patrona w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację. Posypały się mandaty

RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. 

Rzeszów

1 grudnia otwarcie pływalni przy ul. Matuszczaka. Znamy ceny biletów

RZESZÓW. Od najbliższego czwartku czynna będzie nowa pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie.

Reklama