Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Na osiedlu Krakowska Południe ma powstać dom kultury

Dodano: 03.06.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie w tle: RDK
Zdjęcie w tle: RDK

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszukuje firmy, która przygotuje projekt domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Budynek o powierzchni użytkowej minimum 1,1 tys. mkw ma powstać na terenie przejętym od MPEC-u przy ul. Stojałowskiego 19.

- O tym, jak ważna dla Krakowskiej Południe jest budowa domu kultury rozmawiałem z mieszkańcami zarówno podczas spotkań na osiedlu oraz wielokrotnie indywidualnie. Działamy, by takie miejsce stworzyć. Przejęliśmy od MPEC-u teren przy ul. Stojałowskiego. Jest tam stary budynek, który zostanie wyburzony. W jego miejscu wybudujemy właśnie dom kultury – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.


Lokalizacja nowego domu kultury na osiedlu Krakowska Południe / oprac. Nat - RESinet.pl

Przyszły obiekt ma być budynkiem wielokondygnacyjnym, którego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła minimum 1,1 tys. m kw. Projekt będzie obejmował także zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz budowę bądź przebudowę infrastruktury technicznej.

Reklama

Zgodnie z koncepcją, w nowej filii RDK na osiedlu Krakowska Południe, mają znaleźć się m.in. sala taneczna, sala widowiskowo – kinowa ze sceną na ok. 200 osób, sala wystawienniczo-multimedialna, studio nowych mediów, sala plastyczna, pokój sensoryczny, pokój wyciszenia oraz biblioteka. Na zewnątrz ma powstać patio.

Projekt przewiduje także utworzenie biura i pokoju socjalnego, toalet na każdym piętrze, szatni, oraz pomieszczeń magazynowych i gospodarczych.

Przetarg, w którym wybrany zostanie projektant tej inwestycji już trwa. Potencjalni wykonawcy mają czas do 5 czerwca na złożenie swoich propozycji. Zwycięska firma będzie miała 300 dni od daty podpisania umowy na dostarczenie projektu.

Sama budowa nowego domu kultury na osiedlu Krakowska Południe jest zadaniem, na które miasto chce pozyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Wniosek w tej sprawie zostanie złożony w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Rzeszów

Pożar w Rzeszowie. W zgliszczach spalonej altanki znaleziono zwęglone ciało

RZESZÓW. Do pożaru doszło wczoraj około godz. 21.30, przy ulicy Architektów w Rzeszowie.

Rzeszów

Radni PiS chcą planu zagospodarowania dla terenów przy rzece Wisłok

RZESZÓW. Czy radni przyjmą projekt uchwały mówiący o utworzeniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów pomiędzy ul. Podwisłocze i rzeką Wisłok?

Rzeszów

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. 

Rzeszów

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

RZESZÓW. Temat zostanie rozstrzygnięty podczas sesji radnych.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie całkowicie nowy i kryty skatepark? Są takie plany

RZESZÓW. Oficjalnym powodem braku zadaszenia nad obiektem przy ul. Podpromie są wysokie koszty jego montażu.

Rzeszów

Marcin Możdżonek kończy przygodę z Asseco Resovią. Powód: przedłużająca się kontuzja

RZESZÓW. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Możdżonek nie będzie już występował w rzeszowskim klubie.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

RZESZÓW. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Reklama