Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

Dodano: 14.08.2019 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Na lotnisku w Jasionce odbędzie się FlyBike, czyli wyścig rowerowy po jednym z pasów startowych. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Do nietypowego w skali Europy wydarzenia dojdzie 14 września bieżącego roku o godz. 23.59. Chodzi mianowicie o wyścig jakie zostanie zorganizowany na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Do udziału w nocnym sprincie po jednym z pasów startowych może się zgłosić maksymalnie 120 osób. Dlaczego akurat 120, bo to liczba lotów na trasie Okęcie – Jasionka, jakie wykonał jedyny polski samolot pasażerski PZL MD-12.

Pierwsza edycja, do której dojdzie 14 września będzie dedykowana śp. Arturowi Majdańskiemu. Co więcej, jego postać zostanie uhonorowana na pamiątkowym medalu. Dodajmy, że Artur Majewski był jednym z członków stowarzyszenia rowery.rzeszów.pl, które jest odpowiedzialne za organizacje imprezy FlyBike.
Reklama
Na uczestników wyścigu czeka 5 pętli po 7 km sprintu rowerowego z pomiarem czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategoriach kobiet, mężczyzn oraz pracowników lotniska. Aby wziąć udział w imprezie konieczne jest ukończenie 16 roku życia.
Koszt pakietu startowego zawierającego koszulkę kolarską wynosi 169 zł. Pakiet startowy z t-shirtem to koszt 129 zł. Zapisy gwarantujące uzyskanie stroju trwają do końca sierpnia br. Uczestnikom zapewniony zostanie także napój izotoniczny, ciepły posiłek oraz otrzymają okolicznościowy medal.

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem TEJ strony.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Reklama