Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

Dodano: 28.12.2020 r.

fot. UW Rzeszów
fot. UW Rzeszów
RZESZÓW. 27 grudnia 2020 r. rozpoczęto Narodowy Program Szczepień. W szpitalu MSWiA zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

W niedzielę, w szpitalu MSWiA w Rzeszowie szczepionkę przyjęło 10 osób, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Jako pierwsza szczepionkę otrzymała lek. med. Jolanta Kluz-Zawadzka, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii.

W ramach pierwszej partii szczepionek, które dotarły do Polski w drugi dzień świąt, blisko 10 tys. dawek trafiło do 72 tzw. szpitali węzłowych w całym kraju. 525 dawek trafiło na Podkarpacie do 5 szpitali: w Rzeszowie, Łańcucie, Sanoku, Przemyślu i Dębicy.

W ramach Narodowego Programu Szczepień, ustalono priorytety szczepień dla kolejnych grup obywateli. Program podzielono na 4 etapy: zero, pierwszy, drugi i trzeci. W pierwszej kolejności, w ramach etapu „zero”, przeciw Covid-19 szczepiony będzie personel medyczny, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz osoby zatrudnione na uczelniach medycznych. Także studenci kierunków medycznych.
Reklama
Szpitali węzłowych, które realizują szczepienia w Polsce, jest 509. W województwie podkarpackim będzie 29 takich placówek.

Szpitale te zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe boisko w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Reklama