Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

Dodano:

fot. UW Rzeszów
fot. UW Rzeszów
RZESZÓW. 27 grudnia 2020 r. rozpoczęto Narodowy Program Szczepień. W szpitalu MSWiA zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

W niedzielę, w szpitalu MSWiA w Rzeszowie szczepionkę przyjęło 10 osób, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Jako pierwsza szczepionkę otrzymała lek. med. Jolanta Kluz-Zawadzka, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii.

W ramach pierwszej partii szczepionek, które dotarły do Polski w drugi dzień świąt, blisko 10 tys. dawek trafiło do 72 tzw. szpitali węzłowych w całym kraju. 525 dawek trafiło na Podkarpacie do 5 szpitali: w Rzeszowie, Łańcucie, Sanoku, Przemyślu i Dębicy.

W ramach Narodowego Programu Szczepień, ustalono priorytety szczepień dla kolejnych grup obywateli. Program podzielono na 4 etapy: zero, pierwszy, drugi i trzeci. W pierwszej kolejności, w ramach etapu „zero”, przeciw Covid-19 szczepiony będzie personel medyczny, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz osoby zatrudnione na uczelniach medycznych. Także studenci kierunków medycznych.
Reklama
Szpitali węzłowych, które realizują szczepienia w Polsce, jest 509. W województwie podkarpackim będzie 29 takich placówek.

Szpitale te zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Reklama