Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska / A. Surowiec
fot. Politechnika Rzeszowska / A. Surowiec
RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. Będzie w nim zapewniona opieka głównie dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów uczelni.

Całość Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego „Maluszkowo” zajmuje blisko 450 m2 na parterze w bud. J przy ul. Podkarpackiej 1. Do dyspozycji dzieci oddany jest także ogród wyposażony w atestowany sprzęt.

„ Życzę, by żłobek i przedszkole dobrze funkcjonowały. Jest to inicjatywa z której mogą korzystać pracownicy Politechniki Rzeszowskiej, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracji i obsługi” – zaznaczył  prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki  Rzeszowskiej.

Nowe przedszkole posiada dwie duże sale, w żłobku do dyspozycji oddano cztery przestronne sale. W aktualnym kształcie przedszkole przeznaczone jest dla 25 dzieci, natomiast w żłobku znajduje opiekę 50 dzieci, głównie pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Rzeszowskiej. Od września 2019 roku do użytku zostanie oddana kolejna sala, w której edukację przedszkolną rozpocznie kolejna 15 osobowa grupa dzieci.

„To jedyny Zespół Żłobkowo-Przedszkolny w województwie, a może i nieliczny w Polsce, który prowadzony jest głównie dla pracowników i studentów oraz osób współpracujących z uczelnią.  Na naszą korzyść przemawia także lokalizacja na kampusie  Politechniki Rzeszowskiej” – wyjaśnia Anna Lubaś, dyrektor „Maluszkowa”.
Reklama
Aktualnie placówka oferuje bogaty wachlarz zajęć edukacyjnych i usługi opiekuńczo-wychowawcze czerpiąc z ponad 5-letniego doświadczenia firmy w prowadzeniu tego typu instytucji. Zespół Żłobkowo-Przedszkolny Maluszkowo powstał dzięki dofinansowaniu dwóch projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, w tym:  Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej i Działanie 7.4 Rozwój opieki żłobkowej w regionie.

Nowa placówka jest kontynuacją współpracy Anny Lubaś z Politechniką Rzeszowską w zakresie zapewnienia wsparcia pracownikom i studentom posiadającym dzieci. Od 2015 roku w Domu Studenckim Alchemik funkcjonuje żłobek dla 44 dzieci, który cieszy się dużym zaufaniem rodziców pracujących głównie na Politechnice Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Rzeszów

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Reklama