Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat.

Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych, jednak przez wzgląd na natężenie ruchu w tamtym rejonie oraz bezpieczeństwo pieszych zdecydowano się na modernizacje.

Przypominamy, że m.in. w grudniu ubiegłego roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia 27-letnego mężczyzny, a w 2017 roku została tam potrącona 7-latka. Nie sposób nie wspomnieć, że w rejonie przejścia funkcjonują trzy placówki oświatowe, nie wspominając już o klientach centrum handlowego.

W związku z powyższym, Ratusz zdecydował się otworzyć przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest stworzenie projektu oraz montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z wytyczonymi datami to zmodernizowane przejście będzie gotowe do połowy lipca br., gdyż otwarcie ofert wykonawców odbędzie się 5 kwietnia, a czas jaki wyznaczono na realizację to trzy miesiące.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Rzeszów

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia rozpoczęła budowę kotłowni gazowej

RZESZÓW. W przyszłym roku rzeszowska elektrociepłownia zyska nowoczesną kotłownię gazową. Dzięki tej inwestycji, możliwa będzie całkowita rezygnacja z wykorzystania węgla jako paliwa.

Rzeszów

Plaza organizuje zbiórkę dla kobiet z Ukrainy

RZESZÓW. 8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet CH Plaza przeprowadzi zbiórkę dla kobiet z Ukrainy pod hasłem „Kobietom w potrzebie”. Zbierane będą środki higieniczne, kosmetyki, bielizna i wygodna odzież.

Rzeszów

W Full Markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. W budynku Full Marketu przy ul. Rejtana 53 przygotowano ppnad 500 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

RZESZÓW. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

Rzeszów

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Rzeszów

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Aby się zgłosić, wystarczy uzupełnić formularz online.

Reklama