Rzeszów - Piątek, 24.07.2026
Reklama

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Robert Korzeniowski przyjeżdża do Rzeszowa jako gość specjalny 17. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, który odbędzie się już w najbliższy weekend w ZEN.com EXPO. Spotkanie ze sportowcem zaplanowano 29 listopada 2025 r. o godz. 18:50 w ramach prelekcji pt. "Z Rzeszowa na Olimp – czyli w 20 lat dookoła świata".

Tego samego dnia, o godz. 11:00 w samym centrum stolicy Podkarpacia odbędzie się trening oraz marszobieg ulicami miasta z udziałem Roberta Korzeniowskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa - Konrada Fijołka.

Plan wydarzenia:

11:00 - rozpoczęcie rozgrzewki pod okiem Roberta Korzeniowskiego

11:30 - marszobieg ze startem z Rynku - ulicami Kościuszki, 3 Maja, al. Pod Kasztanami, Olszynki, Naruszewicza, Mickiewicza - Rynek.

13:00 - zakończenie treningu, wspólne rozmowy i zdjęcia z Robertem Korzeniowskim.

Reklama

Robert Korzeniowski (ur. 30 lipca 1968 w Lubaczowie) - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Możliwie utrudnienia w ruchu

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa , w związku z organizacją imprezy marszobiegu z Robertem Korzeniowskim, spodziewane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 11:00–12:30 na następujących ulicach: 

  • Szopena (odcinek w okolicach fontanny multimedialnej do Filharmonii Podkarpackiej)
  • Kilara (przejście dla pieszych w okolicach Filharmonii Podkarpackiej)
  • Naruszewicza
  • Kreczmera
  • Mickiewicza

Ruch będzie czasowo wstrzymywany na kilku minut w miejscach przejścia peletonu, po czym zostanie przywrócony do normalnego trybu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Rzeszów

Będzie renowacja budynku Muzeum Techniki i Militariów przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Prace mają być zakończone do końca listopada br.

Rzeszów

Wiesław Buż i Ewa Leniart dostają się do Sejmu. Kto zajmie ich miejsce?

RZESZÓW. Kto może ich zastąpić i kto zyska w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?

Rzeszów

Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami ze zmienioną formułą. Znamy terminy zebrań

RZESZÓW. Nie będzie podziału na spotkania dla poszczególnych osiedli.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

Reklama