Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

Dodano: 14.07.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała - Urząd Miasta Rzeszowa / Pixabay
fot. Grzegorz Bukała - Urząd Miasta Rzeszowa / Pixabay

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Obiekt powstanie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rzeszowie przy ul. bp Józefa Pelczara. Miasteczko będzie miało powierzchnię 450 m². Powstaną w nim jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna z sygnalizatorami LED, rondo trzywylotowe, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, tzw. „ósemka”, obiekty małej architektury oraz oznakowanie pionowe i poziome (grubowarstwowe chemoutwardzalne).

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykona ją wyłoniona w przetargu spółka PDD ENERGY z Rzeszowa. Umowa została już podpisana, a projekt jest niemal gotowy.

– Dzięki miasteczku ruchu drogowego dzieci i młodzież zdobędą wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach – podkreśla Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie "Moc Odkrywców" - święto nauki dla małych i dużych

RZESZÓW. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Reklama