Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała - Urząd Miasta Rzeszowa / Pixabay
fot. Grzegorz Bukała - Urząd Miasta Rzeszowa / Pixabay

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Obiekt powstanie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rzeszowie przy ul. bp Józefa Pelczara. Miasteczko będzie miało powierzchnię 450 m². Powstaną w nim jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna z sygnalizatorami LED, rondo trzywylotowe, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, tzw. „ósemka”, obiekty małej architektury oraz oznakowanie pionowe i poziome (grubowarstwowe chemoutwardzalne).

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykona ją wyłoniona w przetargu spółka PDD ENERGY z Rzeszowa. Umowa została już podpisana, a projekt jest niemal gotowy.

– Dzięki miasteczku ruchu drogowego dzieci i młodzież zdobędą wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach – podkreśla Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Reklama