Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Na Wisłoku, w rejonie zapory powstaje specjalna barka, która ma stanowić dogodne warunki lęgowe dla ptaków. Jest to pływająca konstrukcja, zbudowana z połączonych ze sobą pontonów o powierzchni około 120 m2, która ma stanowić barierę ochronną dla ptaków i ich piskląt.

Barka zostanie zakotwiczona w środkowej części zbiornika około 100 metrów powyżej stopnia wodnego i zaopatrzona w monitoring.

W ramach działań, wykonawca wywiesił również budki dla ptaków wzdłuż ścieżki rowerowej.

Z kolei wzdłuż prawego i lewego brzegu zbiornika pozostawiono pasy ochronne trzcinowisk o szerokości ok. 10 metrów, tworząc tym samym miejsca schronienia i warunki lęgowania dla ptactwa wodno-błotnego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46.

Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta .

Rzeszów

Spalarnia przy ul. Ciepłowniczej przyjmie odpady z Rzeszowa. Łącznie wybrano 10 podmiotów

RZESZÓW. Postępowanie dotyczy dostawy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko już stoi przy ratuszu. Kiedy otwarcie? [FOTO]

RZESZÓW. W sobotę 7 grudnia, o godz. 17.00 na lodowisku podziwiać będzie można IceShow - pokaz jazdy na lodzie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontynuują akcję „przejezdne skrzyżowania”

RZESZÓW. Działania będą kontynuowane w kolejne piątki grudnia.

Rzeszów

Bieżnia tartanowa na Bulwarach będzie przedłużona

RZESZÓW. Dokumentacja projektowa bieżni będzie najprawdopodobniej gotowa w przyszłym roku.

Reklama