Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

Dodano:

Wizualizacja budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej / materiały prasowe
Wizualizacja budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej / materiały prasowe
RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Teren przeznaczony pod budowę Uczelnianego Archiwum zlokalizowany jest na Osiedlu Akademickim.

Budynek o powierzchni całkowitej 479,6 m2, będzie posiadał dwie kondygnacje nadziemne. W obiekcie znajdą się pomieszczenia administracyjne i pomieszczenia przeznaczone do przechowywania zarchiwizowanych dokumentów.

„Na półkach archiwum będzie miejsce na przechowywanie ponad 3,5 km dokumentów” – mówi Marcin Zych, kierownik Archiwum Politechniki Rzeszowskiej.

Budynek Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej będzie miał kształt prostopadłościanu z zadaszeniem akcentującym wejście główne. Na dachu będą zainstalowane panele fotowoltaiczne zapewniające „zieloną energię” na potrzeby systemów elektrycznych archiwum.

Obiekt został zaprojektowany na potrzeby długoterminowego przechowywania materiałów archiwalnych, zarówno w postaci tradycyjnej, jak i cyfrowej oraz do właściwej obsługi.

Termin zakończenia inwestycji to 21 września 2021 r. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 870 854,02 zł brutto.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Reklama