Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

Dodano: 18.11.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja pn. „Autobus Ciepła” odbywa się już po raz piąty. W ubiegłym roku wydano prawie 8100 posiłków. Osoby, które zgłosiły się do autobusu, mogły również uzyskać informacje, gdzie i o jaką pomoc mogą się ubiegać.

– Serwowane dania są pełnowartościowe, gorące i bardzo smaczne. Dla osób w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnym położeniu materialnym czy życiowym to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. A to pokazuje, jak ważna jest ta pomoc – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

5 dni w tygodniu, 4 przystanki

Reklama

Autobus kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:
- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30-11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50-12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10-14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30-15.30.

Autobus Ciepła będzie kursował do 13 marca 2026 roku.

Stała kuchnia dla potrzebujących

Osoby bezdomne oraz te znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej, na co dzień mogą również otrzymać ciepły posiłek w Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21. Kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00 – 13:00, w piątek w godz. 10:00 – 13:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy stadionie miejskim stanęła wiata rowerowa z monitoringiem. Będzie ich więcej [ZDJĘCIA]

 RZESZÓW. W Rzeszowie powstają monitorowane wiaty rowerowe. Pierwsza z nich stanęła przy ul. Hetmańskiej, w bliskim sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Rzeszów

300 mln zł na Szpital Uniwersytecki w Świlczy

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego. Wśród beneficjentów, m.in. USK w Rzeszowie, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Rzeszowski. 

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Reklama