Rzeszów - Poniedziałek, 25.05.2026
Reklama

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

Dodano: 18.11.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja pn. „Autobus Ciepła” odbywa się już po raz piąty. W ubiegłym roku wydano prawie 8100 posiłków. Osoby, które zgłosiły się do autobusu, mogły również uzyskać informacje, gdzie i o jaką pomoc mogą się ubiegać.

– Serwowane dania są pełnowartościowe, gorące i bardzo smaczne. Dla osób w kryzysie bezdomności oraz tych znajdujących się w trudnym położeniu materialnym czy życiowym to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. A to pokazuje, jak ważna jest ta pomoc – mówi Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

5 dni w tygodniu, 4 przystanki

Reklama

Autobus kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 15.30. Zatrzymuje się w czterech punktach miasta, gdzie w następujących godzinach są wydawane posiłki:
- parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego - ul. Trembeckiego 3 w godz. 10.30-11.30,
- parking przy Kościele Matki Bożej Różańcowej - ul. Orla 17 w godz. 11.50-12.50,
- parking Podpromie w godz. 13.10-14.10,
- Park Papieski – parking od al. Armii Krajowej w godz. 14.30-15.30.

Autobus Ciepła będzie kursował do 13 marca 2026 roku.

Stała kuchnia dla potrzebujących

Osoby bezdomne oraz te znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej, na co dzień mogą również otrzymać ciepły posiłek w Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta – ul. Styki 21. Kuchnia stała dla potrzebujących funkcjonuje od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00 – 13:00, w piątek w godz. 10:00 – 13:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Reklama