Rzeszów - Sobota, 05.07.2025
Reklama

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

Dodano:

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Na Uniwersytecie Rzeszowskim studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać ze specjalnych pokoi wyciszeń, w których znajdą chwile wytchnienia i uspokojenia. Miejsca te powstały w ramach projektu „Przyjazny NURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.

Pięć pokoi wyciszeń zostało oddanych do użytku studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. Studenci mogą w nich odciąć się na chwilę od szumu informacyjnego i nadmiaru bodźców zewnętrznych, aby poprawić koncentrację.

Pokoje te mieszczą się w budynkach: A1 (poziom -1, sala 014), D9 (Zalesie, sala 251), D1 (Zalesie, skrzydło C, sala 1d) oraz w akademiku Laura (1 piętro, sala 119 b) i bibliotece (1 piętro, korytarz).
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach projektu UR „Przyjazny nURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.
Reklama

Dostęp do pokoi umożliwiają specjalne karty magnetyczne, które można pobrać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UR przy ul. Pigonia 6 (pokój w bibliotece nie wymaga karty).

Jeszcze w tym roku Uniwersytet Rzeszowski planuje utworzenie kolejnych pięciu pokoi wyciszeń.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

RZESZÓW. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

Rzeszów

Nowa droga na os. Baranówka. Prace ruszą za kilka dni

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Koszt inwestycji to 943 tys. zł.

Rzeszów

Odmulanie zalewu na Wisłoku idzie sprawnie. Będzie nowy park

RZESZÓW. Już ponad 200 tysięcy metrów sześciennych mułu udało się wydobyć z rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Prace zaawansowane są w 50-ciu procentach.

Rzeszów

Będzie kolejny park dla psów w Rzeszowie. Powstanie na os. Baranówka

​RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie piąte już miejsce dedykowane czworonogom. 

Rzeszów

ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

RZESZÓW. Od piątku autobusy komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładów jazdy dla dnia roboczego wolnego od nauki szkolnej.

Reklama